Mgr. Martina Satolová
výchovná a kariérová poradkyně, pracovnice pověřená komunikací se ŠPZ
konzultační hodiny: pondělí 10.05 - 10.50 hod., popř. dle dohody
kontakt: 731 661 619
e-mail: satolova@zspodskalkou.cz
Všeobecné zásady práce výchovného poradce se řídí etickým kodexem a uplatňováním pedagogického taktu v kontaktu s žáky i zákonnými zástupci. Pro úspěch práce je nezbytná vzájemná důvěra všech zúčastněných stran. Činnost výchovného poradce zasahuje do více oblastí života školy a nebude možná na škodu stručně připomenout, kde může pomoci.
Výchovný poradce je členem výchovné komise, která řeší závažnější výchovné problémy žáků. Spolupracuje s ředitelstvím školy, se školním poradenským pracovištěm (metodik prevence, školní speciální pedagog, školní psycholog), se školskými poradenskými zařízeními (pedagogicko-psychologické poradny a speciálně pedagogická centra), sociálním odborem MěÚ, lékaři a policií. Ve vhodném rozsahu informuje pedagogy školy o přijatých opatřeních a zjištěných skutečnostech.
Žákům se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům nadaných se věnují poradenští pracovníci školního poradenského pracoviště (složení viz výše), dále také školská poradenská zařízení na základě dohody mezi zákonnými zástupci a školou. Veškeré organizační záležitosti spojené se společným vzděláváním má na starosti výchovný poradce.
Nedílnou součástí práce výchovného poradce je kariérové poradenství, které prodělává rychlý vývoj a vyžaduje soustavné sledování zákonů, norem a doporučení a jejich přenos k žákům, zákonným zástupcům a pedagogickým pracovníkům. Výchovný poradce v této oblasti spolupracuje například s úřady práce a se středními školami. Sleduje legislativu a odpovídá za hladký průběh přechodu žáků na rozličné typy středních škol a učilišť. Nejedná se jenom o absolventy devátých ročníků, ale i o žáky pátých a sedmých tříd, kteří mohou po složení přijímacích zkoušek pokračovat ve studiu na víceletých gymnáziích, nebo o zájemce o umělecké obory, kteří musí vykonat talentové zkoušky.
Výchovný poradce nemůže slíbit vyřešení všech problémů z naznačených oblastí, ale může pomoci vyhledat odbornou pomoc nebo alespoň prokonzultovat záležitost se zákonnými zástupci žáka. Život v současném světě je mimořádně náročný pro dospělého člověka a ještě složitější je orientovat se v něm a obstát pro dítě.
Pokračování článku
Mgr. Nikola Kloboučníková - školní metodik prevence
Konzultační hodiny: středa 11.00-11.45
Telefon: 571 751 291, e-mail: kloboucnikova@zspodskalkou.cz
Metodik prevence rizikového chování vytváří strategii prevence a podílí se na její realizaci. Komunikuje s pedagogy a v případě vzniklého problému (šikana, záškoláctví, alkohol, drogy, nevhodné chování) dává podněty k možné nápravě. Koordinuje předávání informací o problematice sociálně patologických jevů ve škole, spolupracuje s institucemi a organizacemi v oblasti primární prevence. Hodnotí realizaci strategie prevence. Spolupracuje s třídními učiteli, výchovným poradcem, vedením školy, zákonnými zástupci i všemi dalšími zaměstnanci školy. Je členem výchovné komise, která pravidelně řeší individuální problémy a přestupky žáků.
Pokračování článkuPřijímací řízení Metodika přijímacího řízení 2024/25: zde Informace pro uchazeče o talentové obory 2024/25: zde Informace pro základní školy 2024/25: zde Přihláška k přijímacímu řízení na střední školu 2024/25: zde Zdravotní posudek vzor: zde Informace o uchazeči se SVP 2024/25: zde Kalendář …
Pokračování článkuMgr. Zuzana Trnovcová
Školní psycholožka
Poskytuji odborné psychologické poradenství a služby, a to jak žákům, tak i jejich rodičům a pedagogům.
Můžete se na mě obrátit během konzultačních hodin:
- Pondělí: 8:00-12:00
- Úterý: 7:30-13:30
Velmi ráda bych si vyhradila dostatek času právě pro Vás, proto prosím o domluvení schůzky předem telefonicky nebo e-mailem.
Kontakt k objednání:
Kancelář paní psycholožky se nachází vedle kanceláře paní ředitelky.
Po předchozí domluvě jsou možné konzultace pátky od 8:00 do 14:00 v budově MěU Rožnov p. R. – Stefanium (Palackého 480).
Jako školní psycholog se zaměřuji především na problémy související se školou. Můžete se na mě však obracet i s problémy v jiných oblastech.
V jakých situacích se na školní psycholožku obracet?
V případě Žáků:
V případě rodičů / zákonných zástupců:
V případě Pedagogů:
Vzájemná spolupráce ve většině případů vypadá tak, že se s rodiči/zákonnými zástupci na první schůzce domluvíme na tom, jak má naše spolupráce vypadat. Poté se již pracuje samostatně s dítětem. Rodiče/zákonní zástupci jsou následně pozváni na konzultaci výsledků.
Pokračování článku