Adopce na dálku

V roce 2007 se naše škola přihlásila do projektu Adopce na dálku. Tento charitativní program je zaměřen na trvalou pomoc dětem z daleké Indie, kterým jejich rodiče nebo zákonní zástupci nemohou poskytnout ani základní vzdělání. Roční minimální částka činí 5.000,-Kč. Peníze slouží na zaplacení učebnic, psacích potřeb, školného, školní uniformy, stravy a základní zdravotní péče.

Naše spolužačka v Indii

Jméno: Maria Suganthia
Narozena: 27. 6. 2000
Zájmy: ráda hraje hry, zpívá a tančí
Chce být: učitelkou
Suganthia je milá, tichá, velmi talentovaná dívka, ve třídě patří mezi nejlepší žáky, ale pochází z chudé rodiny. Otec je hendikepovaný, pracuje jako elektrikář. Rodina vydělává velmi málo peněz, které nestačí na vzdělání jejich dvou dětí.

[*gallery-18*]

Sbírky

• První sbírka do Indie - zapojili se žáci i rodiče všech tříd a jejich pomocí se podařilo vybrat 14.611,-Kč (duben 2007). Díky tak velké částce jsme zajistili Marii vzdělání na tři roky.
  • Vánoční sbírky do Indie - pořádáme každý rok v rámci školního jarmarku.
  • V roce 2009 se konalo divadelní představení našich žáků ROŽNOVŠTÍ MUZIKANTI aneb moderní, humorná pohádka s písničkami. Peníze ze vstupného byly poslány do Indie.
  • V roce 2013 proběhla na naší škole beseda Indie aneb z Dillí do Himaláje o životě v Indii, abychom se více dozvěděli o zemi, ve které žije naše spolužačka Maria Suganthia. Promítáním fotografií a povídáním o zkušenostech a zážitcích z vlastní výpravy do Indie – Ladakhu a pobytu v buddhistickém klášteře a škole pro malé mnichy, nám paní Jana Škrabalová umožnila, alespoň na chvíli, nahlédnout do těchto koutů světa a zjistit, že zde žijí lidé ve velmi chudobných podmínkách. Cena vstupného byla 30,-Kč pro žáky 1. st. a 40,-Kč pro žáky 2. st. Část z ceny vstupného jsme zaslali Marii do Indie. Touto cestou se nám podařilo pro kamarádku získat částku 5.026,- Kč.

Dopisy

První dopis z Indie 2007

Drazí rodiče,
přeji Vám šťastné Vánoce a šťastný nový rok. Modlím se za vaše zdraví a duševní život. „Studuji“ chodím do druhé třídy naší školy. Moc se zajímám o tanec a zpívám. Jsem na prvním místě ve třídě a obdržela jsem za to cenu. Ještě jednou Vám přeji šťastné Vánoce a nový rok.

Vaše milující Maria

První dopis do Indie 2007

Drahá Marie,
jak se máš? Jsme tvoji noví kamarádi z České republiky. Je to malá země v Evropě. Žijeme v Rožnově. Naše město je malé, ale krásné. Leží uprostřed hor a lesů. Jsme žáci školy Pod Skalkou. Naše škola je velká a hezká, učíme se zde anglický jazyk. Chlapci rádi hrají fotbal a házenou, děvčata ráda tančí a hrají si s panenkami. V zimě lyžujeme na horách. Máme moc rádi zvířata – kočky, psy, koně. Co ráda děláš ty? Napiš brzy, prosím. Měj se pěkně.

Děti z naší školy (autory byli žáci ze 4. A)

Vydáno: 02. 11. 2022 | Naposled upraveno: 24. 11. 2022 | Autor: Administrátor webu