logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Školní výlet 9.A, 8.B, 6.C

Školní výlet 9.A, 8.B, 6.C

Třídní výlet početné skupiny žáků tří tříd směřoval do Bojkovic. Tradiční výlet pořádaný třídními učiteli Janošek + Tolar + Sedlák doplnila oblíbená asistentka Hedvika Děcká, která se zároveň ujala funkce zdravotnice.

Všichni se na výlet těšili celý školní rok. Tři dny mimo domov s kamarády jsou lákavé. Vybráno bylo místo, kde jsme ještě nebyli – Bojkovice. Euro Camp sliboval pěkné ubytování a nové chatky to plně splnily. Cesta vlakem byla pohodová, protože vlaky nebyly přeplněné a některé byly dokonce klimatizované. A ochlazování bylo nutné. Teplota se vyšplhala přes 30 stupňů a docela utrmácení jsme dorazili do kempu, kde sice skvěle vařili, ale horká polévka v tom horku moc nešla. Po rozdělení chatek se děti ochladily a šel se hrát plážový volejbal, kopaná a házelo se „nerv šipkami“. V kempu byl i work-out a tak se po chvilkách posilovalo. Po večeři šla jedna skupinka na blízkou rozhlednu a druhá hrála volejbal v písku. Noc byla dlouhá a druhý den nás čekalo opět pěkné počasí a my se vypravili na vzdálenější kopec s vyhlídkou. Pěkná krajina se vzdálenou Velkou Javořinou a renovovaným zámkem u Bojkovic byla z rozhledny jako na dlani. Děti tvořily skupinky napříč ročníky a na chatkách se navštěvovali. Naše zdravotnice řešila pouze přehřáté organismy, klíšťata, naražené „kosti“ a bodnutí od včel, naštěstí jen do chodidel. Večer po společné kopané s učiteli a taktéž po společném volejbale s učiteli šly děti opravdu brzy spát, protože je k tomu donutila únava. Ráno proběhlo uklízení, balení a cesta v horkém počasí zpět do Rožnova, kam jsme dorazili kolem 14 hodiny. Chtěli bychom poděkovat dětem ze všech tří tříd za přátelské chování vůči sobě a respekt k doprovázejícím učitelům.

Janošek M.

 

Vydáno: 23. 06. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook