Školní výlet 9.A, 8.B, 6.C

Třídní výlet početné skupiny žáků tří tříd směřoval do Bojkovic. Tradiční výlet pořádaný třídními učiteli Janošek + Tolar + Sedlák doplnila oblíbená asistentka Hedvika Děcká, která se zároveň ujala funkce zdravotnice.

Všichni se na výlet těšili celý školní rok. Tři dny mimo domov s kamarády jsou lákavé. Vybráno bylo místo, kde jsme ještě nebyli – Bojkovice. Euro Camp sliboval pěkné ubytování a nové chatky to plně splnily. Cesta vlakem byla pohodová, protože vlaky nebyly přeplněné a některé byly dokonce klimatizované. A ochlazování bylo nutné. Teplota se vyšplhala přes 30 stupňů a docela utrmácení jsme dorazili do kempu, kde sice skvěle vařili, ale horká polévka v tom horku moc nešla. Po rozdělení chatek se děti ochladily a šel se hrát plážový volejbal, kopaná a házelo se „nerv šipkami“. V kempu byl i work-out a tak se po chvilkách posilovalo. Po večeři šla jedna skupinka na blízkou rozhlednu a druhá hrála volejbal v písku. Noc byla dlouhá a druhý den nás čekalo opět pěkné počasí a my se vypravili na vzdálenější kopec s vyhlídkou. Pěkná krajina se vzdálenou Velkou Javořinou a renovovaným zámkem u Bojkovic byla z rozhledny jako na dlani. Děti tvořily skupinky napříč ročníky a na chatkách se navštěvovali. Naše zdravotnice řešila pouze přehřáté organismy, klíšťata, naražené „kosti“ a bodnutí od včel, naštěstí jen do chodidel. Večer po společné kopané s učiteli a taktéž po společném volejbale s učiteli šly děti opravdu brzy spát, protože je k tomu donutila únava. Ráno proběhlo uklízení, balení a cesta v horkém počasí zpět do Rožnova, kam jsme dorazili kolem 14 hodiny. Chtěli bychom poděkovat dětem ze všech tří tříd za přátelské chování vůči sobě a respekt k doprovázejícím učitelům.

Janošek M.

Vydáno: 23. 06. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook