Ovoce do škol

Naše škola se účastní projektu Ovoce do škol, v rámci kterého je dětem 1. – 5. ročníků dodáváno zdarma čerstvé ovoce, zelenina či 100% džusy.

Projekt Ovoce do škol probíhá v České republice ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem zemědělství.  Za provádění projektu je zodpovědný Státní zemědělský intervenční fond, Oddělení pro cukr, ovoce a zeleninu, Ve Smečkách 33, Praha 1.  Cílem projektu je vytvářet lepší stravovací návyky u dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě a podporovat zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí.

V rámci projektu vznikly internetové stránky www.ovocedoskol.szif.cz, kde můžou nalézt zajímavé informace nejen školy (schválení dodavatelé, dodávané produkty, informativní příručka pro školy), ale také rodiče, děti a dodavatelé.

Dodavatelem pro naši školu je OVOCENTRUM V+V s.r.o., Palackého 243, 757 01 Valašské Meziříčí.

Vydáno: 02. 11. 2022 | Naposled upraveno: 24. 11. 2022 | Autor: Administrátor webu