ZŠ Pod Skalkou vychovává literární talenty

Každoroční literární soutěž Kde končí svět (na Vsetínsku má název O poklad strýca Juráša) zná letošní vítěze. Z naší školy se do krajského kola 24. ročníku soutěže probojovali tři žáci – Petr Marek z 8.A, Nela Tejklová a Josef Stejskal, oba ze 4. A.

A s velkým potěšením oznamujeme, že dva žáci naší Základní školy Pod skalkou dosáhli mimořádného úspěchu. V kategoriích próza a poezie získali první místa.

Slavnostní vyhlašování vítězů proběhlo v knihovně v Kroměříži 6. června 2024. Úvodní slovo měla paní ředitelka kroměřížské knihovny PhDr. Šárka Kašpárková. Přítomni byli také tři spisovatelé – porotci soutěže. Při předávání cen zahráli na žesťové nástroje žáci ZUŠ Kroměříž.

V kategorii próza pro 4. - 5. ročník zvítězil Josef Stejskal ze 4. A, který svým poutavým literárním příspěvkem zaujal porotu natolik, že mu přisoudila nejvyšší ocenění.

Neméně úspěšný byl i Petr Marek z 8. A, který v kategorii poezie pro 8. - 9. ročník obsadil první příčku a přesvědčil porotu svými básnickými dovednostmi.

Dva vítězové z jedné školy v konkurenci všech škol Zlínského kraje jsou pro naši školu velký úspěch!

Velký úspěch našich talentovaných žáků nás naplňuje hrdostí a radostí.

Srdečně oběma vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Lenka Marková, tř. učitelka 4. A, Sylva Štědrá, uč. českého jazyka 8. A

Vydáno: 10. 06. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook