logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
ZŠ Pod Skalkou vychovává literární talenty

ZŠ Pod Skalkou vychovává literární talenty

Každoroční literární soutěž Kde končí svět (na Vsetínsku má název O poklad strýca Juráša) zná letošní vítěze. Z naší školy se do krajského kola 24. ročníku soutěže probojovali tři žáci – Petr Marek z 8.A, Nela Tejklová a Josef Stejskal, oba ze 4. A.

A s velkým potěšením oznamujeme, že dva žáci naší Základní školy Pod skalkou dosáhli mimořádného úspěchu. V kategoriích próza a poezie získali první místa.

Slavnostní vyhlašování vítězů proběhlo v knihovně v Kroměříži 6. června 2024. Úvodní slovo měla paní ředitelka kroměřížské knihovny PhDr. Šárka Kašpárková. Přítomni byli také tři spisovatelé – porotci soutěže. Při předávání cen zahráli na žesťové nástroje žáci ZUŠ Kroměříž.

V kategorii próza pro 4. - 5. ročník zvítězil Josef Stejskal ze 4. A, který svým poutavým literárním příspěvkem zaujal porotu natolik, že mu přisoudila nejvyšší ocenění.

Neméně úspěšný byl i Petr Marek z 8. A, který v kategorii poezie pro 8. - 9. ročník obsadil první příčku a přesvědčil porotu svými básnickými dovednostmi.

Dva vítězové z jedné školy v konkurenci všech škol Zlínského kraje jsou pro naši školu velký úspěch!

Velký úspěch našich talentovaných žáků nás naplňuje hrdostí a radostí.

Srdečně oběma vítězům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 

Lenka Marková, tř. učitelka 4. A, Sylva Štědrá, uč. českého jazyka 8. A

Fotogalerie

Vydáno: 10. 06. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook