logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Za zvířátky na minifarmu

Za zvířátky na minifarmu

Druháčci z B. se vydali v úterý 14.5. vlakem do Branek na Moravě, kde jeli navštívit statek s minifarmou plnou zvířátek. Na nádraží nás už čekala koza Líza se svou majitelkou a na statek jsme ji vedli už sami. Po cestě jsme míjeli pastviny, na kterých se proháněli ušlechtilí koně, které jsme nakrmili mrkvemi. Na statku nás přivítala Fidorka – zakrslé prasátko, dvě jehňátka, telátko. Ve stájích jsme obdivovali týdenního hřebečka s maminkou a další koníky. Hodní byli poníci, tak jsme vůbec neváhali a pořádně je kartáči vyhřebelcovali. Za odměnu jsme se každý na jednom projeli a pozorovali z koňského hřbetu další mazlíčky na statku. Úžasný byl zakrslý králíček a všechna morčata, kterým jsme v ohrádce stavěli různé překážky. Se zvířátky jsme se jen nemazlili, i když to bylo nejlepší, ale dověděli jsme se o nich spoustu zajímavostí. Víte, že kůň vypije za den až 40 l vody, klisna je březí 330 dní, a že slepice se za určitých okolností dovede proměnit v kohouta? My už ano a víme toho mnohem více, také jsme zjistili, jak hebké srsti i peří mají tato zvířata. Byl to parádní den, velmi poučný a plný radosti se všemi zvířátky. Určitě budeme chtít domů pořídit králíčka, morče, prasátko, poníka,…

p. uč. Eva Veselá a děti z 2.B

Vydáno: 15. 05. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook