logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Workshop 2.A, Jak maluje orchestr

Workshop 2.A, Jak maluje orchestr

V pátek 17.3. jsme navštívili klub Vrátnici, kde nás přivítala příjemná paní Alena Čípová a provedla nás ukázkou hudebních nástrojů. Činnosti se nám velmi líbily. Napřed jsme skládali z písmenek hudební nástroje, které známe. Pak jsme poslouchali krásný velký orchestr. Ten hrál známou skladbu Bolero od M. Ravela. Skladba je zajímavá tím, že se v ní střídají různé hudební nástroje, takže si je můžete hezky postupně vychutnat.
Při poslechu jsme si barvili svůj orchestrový obrázek. Na konci jsme byli překvapení, jak každý z nás měl orchestr jinak barevný. Paní Čípová nám ukázala i různé části hudebních nástrojů, které jsou potřeba, aby nástroje hrály - uhodli jsme strunu, která patřila violoncellu, naopak těžký byl nátrubek pro trubku. Asi největší zážitek byl, když jsme si mohli vzít do ruky příčnou flétnu, která byla opravdu těžká. 
Těšíme se, že po Velikonocích půjdeme do Vrátnice na další workshop Tajuplný les. 
 
Třída 2.A, paní učitelka Pavla a paní asistentka Marcela

 

Fotogalerie

Vydáno: 27. 03. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook