Výlet do Londýna

V neděli 19. května 2024 se 24 žáků osmých a devátých tříd po pečlivé přípravě na 6 dní nastěhovali do patrového autobusu Setra cestovní kanceláře A21 a vyrazili společně s učitelkami T. Vaškovou a Z. Velíkovou směr Londýn.

Přes La Manche nás přepravil trajekt a mohli jsme si na něm dokonce dopřát teplou snídani po cestě tam, večeři během cesty nazpět.

V ranních hodinách v pondělí jsme dorazili do Londýna a lodí po Temži jsme se vydali do centra. Prošli jsme se po nejznámějších památkách Londýna, viděli jsme the Houses of Parliament, Elizabeth Tower se zvonem Big Ben, budovy Westminsterského opatství, Downing Street, výměnu stráží u Buckhingham Palace, Picadilly Circus, Leicester Square, Trafalgar Square a den jsme ukončili v National Gallery. Večer jsme strávili už v úžasných hostitelských rodinách v hrabství Kent, konkrétně v městečku Kings Hill.

V úterý jsme se vydali do velmi očekávaného města Brighton. Nejstarší mořské akvárium na světě i výstřední Royal Pavillion předčily naše očekávání. Naprostá pecka. Ani déšť nevadil. Všichni jsme se pak prošli po pláži i po molu, někteří poobědvali tradiční fish and chips přímo na pláži či v přilehlých uličkách.

Třetí den v Anglii jsme věnovali prohlídce středověkého městečka Canterbury s monumentální katedrálou, kde byli fascinováni i ti, kteří o památky jinak moc nejeví zájem. Hodinku a půl jsme pak příjemným spánkem v autobuse strávili přejezd do přímořského městečka Hastings, známého především památnou bitvou v roce 1066. My si ale budeme pamatovat hlavně vítr, moře s „vůní“ ryb a charakteristické domečky sloužící k sušení rybářských sítí.

Další den ráno jsme se rozloučili s rodinami a poslední den v Londýně jsme trávili v pevnosti Tower, kde jsme viděli korunovační klenoty, procházkou podél Temže, návštěvou Bank of England, zahrad katedrály Sv. Pavla a celý zájezd jsme ukončili v nádherné Tate Modern, galerii moderního umění.

Cestu zpět jsme prospali, dospělí i děti – naštěstí 2 dospělí vzhůru zůstali, a to naši úžasní řidiči, kteří se starali jednak o bezpečnou přepravu, neméně důležitý byl ale jejich ostrovtip, pěkný vztah k dětem a také lednice plná balených vod a párků, které přišly vhod.

Vše se uskutečnilo bez jakýchkoliv problémů. Tímto děkujeme nejen řidičům, ale také celé agentuře A21 a hlavně vynikající průvodkyni Zuzce Janotíkové, díky které byl námi navržený program vypilován do nejmenších detailů.

A co bylo na celých 6 dnech nejlepší? Nadšené děti, zvídavé, stále veselé, bezproblémové, no byla to radost. Děkujeme všem rodičům, kteří umožnili dětem jet. Stálo to za to a je možné, že během zájezdu se zrodili noví cestovatelé, kteří zjistili, že trocha nepohodlí může vést k zážitku na celý život.

Mgr. Zuzana Velíková a Mgr. Tereza Vašková

Vydáno: 31. 05. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook