Vyhlášení nejlepších sběračů PET lahví na MěÚ

Středeční odpoledne 9. října se setkali představitelé města s dětmi rožnovských škol a školek při vyhodnocení sběru PET lahví. Nejlepší sběrač  nasbíral 28 000 ks lahví, což je neuvěřitelné. Naše škola skončila tradičně na 3.místě za ZŠ Koryčanské Paseky a Záhumení. Nasbírali jsme přibližně 50 000 ks PET lahví a získali 9 000,-Kč.

Nejlepšími a oceněnými žáky byla na 1.místě Karolína Palová s 2 965 ks, na 2.místě Marek Vylíčil s 2 900 ks a na 3. místě Radim Slovák s 2 495 ks petek. Rožnov p/R si vede ve sběru vytříděného odpadu v rámci ČR velmi dobře, v našem městě jsme nasbírali vloni 200 tun vytříděného odpadu, tj. 40 kg na občana města ( na srovnání - celostátní průměr je 30 kg). Všem sběračům na naší škole moc děkujeme. A na závěr ještě jeden údaj – nejlepší škola  ZŠ Záhumení s pěti třídami si sběrem PET lahví vydělala na svoji činnost 26 000,-Kč. Děkujeme MÚ a p. Němcové za milé poděkování sběračům a pěkné dárky dětem, čímž je motivují k dalšímu sběru a také zájmu o naši přírodu.

Zuzana Mrlíková

Vydáno: 17. 10. 2013 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook