Velikonoce na zámku

Velikonoce jsou jednou za rok, musíme se na ně proto pořádně připravit, načerpat nejen síly, ale také inspiraci. Řeknete, počítač je plný nápadů. Ale, když my bychom si rádi okoukli něco přímo, tak nějak ohmatali pohledem, prozkoumali očima úplně zblízka. Druháci i děti z 1.A proto nemohly minout bez povšimnutí nabídku z milého zámku v blízké Lešné, který lákal nejen výzdobou, ale i jarně barevným parkem. Opravdový zámek a k tomu zvyky, tradice, spousta vajíček, pečiva, zajímavých kytic, kdo by odolal. Navíc jako bonus příjemné sluníčkové počasí. Takže, žádné učení, hezky svačinu do batůžku a fičíme. Udělali jsme náramně dobře. Vyzkoušeli jsme si, jak se kdysi vynášela ze vsi i ze zámku Zima, poslouchali jsme veselé povídání ptáků i ptáčků kolem a hádali, komu které štěbetání patří. Kdo uměl, poznával květiny, které vykukovaly v koberci zelené trávy, obdivovali jsme motýlky ze zámeckých sbírek. Většina holčiček se při prohlídce zámeckých komnat narovnala a i ve velikých papučích cupitala jako pravá princezna. V tajném koutku duše možná zatoužila alespoň na chvilku tou opravdovou být. I kluci se zájmem poslouchali vyprávění, kterak na zámku slavili svátky jara. K tomu všemu povídání, koukání a zkoumání si každý účastník výpravy vyzkoušel malování kraslic voskem. Šlo nám to náramně, každé vajíčko bylo jiné, všechna putovala zdobit stoly doma. Do školy jsme se vrátili malinko později, ale kdo by se zlobil. Tolik možností a zajímavostí k vidění, navíc jen jedenkrát do roka. Také se teď usmíváte? Jak by ne, vždyť začalo jaro....

Vavrečková H.

Vydáno: 03. 04. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook