V chemii je pořád živo

18.12. jsme navštívili laboratoře na Střední škole zemědělské a přírodovědné v Rožnově p. R.- třída 8.B.

Tentokráte jsme prováděli rozbor vody. Vzorky jsme si pro analýzu donesli z našich zdrojů – studně, řeky, vodovod, jezírko ... prověřovali jsme dokonce i vodu z akvária. Analyzovali jsme u vody obsah dusitanů, dusičnanů, fosforečných i amonných iontů, pH a obsah vápenatých a hořečnatých iontů... tedy práce až nad hlavu. Pomáhala nám žákovská sada analytických činidel. Nakonec jsme si mohli vyzkoušet i profesionální stanovení tvrdosti vody pomocí automatického dávkovače komplexonu.

Naše výsledky jsme zpracovali do formy laboratorních protokolů a předáme je k dalšímu studiu Ekotýmu, neboť tématem naší Ekoškoly pro tento rok je právě VODA.

Mgr. M. Kubiszová, vyučující chemie

Vydáno: 18. 12. 2014 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook