logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Účast na literárním klání v kulturáku Zubří

Účast na literárním klání v kulturáku Zubří

Naše škola se opakovaně zúčastnila Literárního klání, které pořádá MAP Rožnovsko. Jeho cílem je podporovat čtenářství. Žák nebo skupinka si vyberou knihu a snaží se přesvědčit publikum o její výjimečnosti. Nejedná se o soutěž, vítězstvím je zájem posluchačů o přečtení si prezentované knihy. Letos se celá přehlídka interpretů odehrála v Kulturním domě v Zubří.

Za první stupeň reprezentovaly školu žákyně 5. B (Eliška Dopaterová, Agáta Aujezdská, Veronika Pečenková, Julie Krumlová, Julie Kyselová), které si zvolily Tolkienova Pána prstenů a velmi poutavě zkombinovaly holčičí dialog s tancem. Zakomponovat do výstupu tanec nebylo jednoduché. Využily jsme proto veršované pasáže z knihy a nechaly ji zhudebnit AI, tím byl vytvořen hudební podklad pro choreografii.

Píseň viz příloha.

Divadelnice RockeryPod (Michaela Chovancová, Anna Mertová) za 2. stupeň představily sérii „Pekelné stroje“ Cassandry Clare a podobně jako mladší spolužačky namotivovaly čtenáře.  Divákům převedly impozantní zážitek v podobě stínohry, kterou si samy vymyslely a zrežírovaly. Řinčení šroubků, klíčů, bouchnutí padesátikoruny o kovovou konstrukci lavice, samospoušť svinovacího metru, zvuky lidského hlasu neboli audio efekty použity jako doprovod ke stínohře, to vše dotvářelo příběh starý věky věků. Příběh o odvaze, hrdinství a lásce.

Odkaz na stínohru: https://youtu.be/2QKRrtF191M.

Celá akce se všem líbila. Nově zrekonstruované prostory kulturáku, doprava házenkářským autobusem, občerstvení a perfektní organizace celé akce umocnily zážitek pěkného dopoledne mimo školní lavice.

Valová Z.

Fotogalerie

Přiložené soubory

Název souboruTypVelikost
1-st---pisen-pan-prstenu.mp3 2.14 MB
Vydáno: 10. 06. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook