Třídíš správně?

Několik tříd ze ZŠ pod Skalkou se zúčastnilo inspirativní akce zaměřené na správné třídění odpadu, která proběhla v městském parku. Hlavním cílem akce bylo motivovat mladé lidi k ekologickému chování a k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí. V rámci akce měli žáci možnost vyzkoušet si různé činnosti na několika stanovištích. Každé stanoviště bylo věnováno specifickým aspektům správného třídění odpadu, včetně určení správných kontejnerů pro různé typy odpadu. Žáci tak získali praktické zkušenosti a prohloubili své znalosti o recyklaci a jejím významu. Kromě praktických aktivit byla součástí programu také informativní přednáška o čistotě ovzduší. Žáci se dozvěděli, jak jejich každodenní rozhodnutí a činy mohou ovlivnit kvalitu vzduchu, který dýchají, a jak mohou přispět k jeho zlepšení. Akce byla velmi úspěšná a přispěla k zvýšení povědomí o ekologických tématech mezi mladou generací. Doufáme, že podobné aktivity budou pokračovat a stanou se pravidelnou součástí školního roku.

Dlabajová M.

Vydáno: 10. 10. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook