Třída 5.A vyrazila do muzea

V úterý dopoledne celá třída 5.A vyrazila na program  „Jak se pracovitý Valach na kotárech  bavil“. Tento program nás zavedl do putování Karpatským obloukem aneb cestou pracovitého Valacha k odpočinku a zábavě.  Nahlédli jsme do života a tradic Valachů. Navštívili jsme salaš  a hovořili jsme si o výrobě brynzy a zpracování dalších živočišných produktů. Povídali jsme si o salašnictví, které je dnes již na ústupu, a seznámili se s hudbou pastevců. Dozvěděli jsme se, že některé hudební nástroje  a jejich části se vyrábějí z částí živočichů (střevo, roh apod.) Dostali jsme možnost vidět a vyzkoušet si lidové hudební nástroje. Mohli jsme se poslechnout taky jejich znění. Žáci na této aktivitě poznali různé hudební nástroje a zkoušeli si ozdobit dřevo pomocí dláta, což je technika známá jako vrubořez.

Magdaléna Dlabajová, Barbora Mudrová

Vydáno: 25. 09. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook