Soutěž "O nejpovedenější halloweenskou dýni" 2015

Po podzimních prázdninách ožila naše škola svátkem Halloween. Mnozí žáci měli připraveny úžasné halloweenské kostýmy, masky, líčení i skvělé doplňky. V rámci výuky angličtiny či jiných předmětů si děti společně se svými učiteli povídali o svátku Halloween a připomínali si i tradiční halloweenské zvyky.

Ve výtvarných a pracovních činnostech vzniklo mnoho krásných obrázků s halloweenskou tématikou. V některých třídách vládla Halloweenská atmosféra  po celý týden. Proběhly také halloweenské projektové dny a utužily se vzájemné vztahy mezi našimi malými prvňáčky a jejich patrony z devátých tříd.

Na oslavu svátku Halloween jsme opět uspořádali ve škole soutěž „O nejpovedenější Halloweenskou dýni“. Soutěže se zúčastnily třídy 1. a 2. stupně. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, třídy a jednotlivci. Cílem bylo vytvořit co nejpovedenější vydlabanou dýni v halloweenském stylu.

Tato soutěž se na Podskalce uskutečnila již potřetí. Letos u žáků vzbudila neskutečně velký zájem a překrásnými dýňovými výtvory se to ve škole jen hemžilo. Soutěžních dýní bylo tolik, že během 3 dnů se nám připravené lavičky u recepce zaplnily a museli jsme přichystat další volná místa k vystavení mnoha originálních dýňových výtvorů. Kromě klasických halloweenských dýní jsme mohli spatřit i různé halloweenské panáčky, skřítky, chaloupky, ježečky, čaroděje a víly. Nechyběly ani zajímavé plasticky vyřezávané dýně. Novinkou byly krásně zdobené malované dýně. Pobavit nás mohl dýňový mimoň a další vtipné postavičky z dýní.

Spousta dýňových výtvorů byla opravdu nápaditá, a tak devítičlenná porota složená ze zaměstnanců školy měla vskutku nelehký úkol ohodnotit všechny soutěžící. Musím uznat, že letos nebylo vůbec jednoduché vybrat ty nejlepší halloweenské dýně. Protože porotu zaujal větší počet soutěžních dýní, rozhodli jsme se rozdělit některá vítězná místa mezi více favoritů.

Vítězové s nejpovedenějšími dýněmi získali diplomy, sladkosti a pěkné odměny, které jim osobně předala paní vychovatelka Jana Štěpánková, organizátorka celé akce.

Chtěla bych poděkovat všem soutěžícím za účast v soutěži, za jejich snahu a píli a především bych chtěla ocenit jejich kreativitu a fantazii. Děkuji rovněž učitelům zapojených tříd za jejich nadšení a motivaci. Nyní nám všechny dýně zdobí vchod školy a nezbývá jen se těšit na další společnou školní akci.

KATEGORIE TŘÍDY:

1. místo   9. B, třídní učitelka Mgr. Vinklárková Taťána
2. místo   5. B, třídní učitelka Mgr. Pavla Katzerová
3. místo   7. B, třídní učitelka Mgr. Martina Satolová

KATEGORIE JEDNOTLIVCI:

1. místo  Tomáš Pytr, 2. B
žáci 7. A - Danek Drápala, Robin Halamíček, Adam Solanský, Radek Steinitz, Petr Řehoř, Magda Vejnosková, Barča Fukalová a Bea Balažovičová

2. místo  Johana Černotová, 2. B
společná práce žáků 1. B a 9. B - Valerie Zvonková, Adam Křenek, Adriana Šturalová, Sabrina Zvonková, Jiří Bubnič, Veronika Phamová, Lukáš Gazda

3. místo  Sebastian Klimeš, 3. B, Matěj Kubela, 6. A

Jana Štěpánková, vedoucí vychovatelka