Sněhuláci pro Afriku

V lednu se naše škola zapojila do charitativního projektu „Sněhuláci pro Afriku“ aneb Děti pomáhají dětem. Cílem projektu bylo postavit v jeden určený den co nejvíce sněhuláků, uspořádat charitativní sbírku a tímto podpořit život dětí v Africe.

Africké děti si ve své zemi nemohou postavit sněhuláka, některé z nich se ani nikdy nedostanou do školy…ovšem nyní jsme dostali možnost změnit to k lepšímu. Jelikož nám počasí nepřálo a postavit sněhuláka byl takřka zázrak, přemýšleli jsme jak udělat sněhuláka, aniž bychom potřebovali sníh. Celá „sněhuláková“ akce probíhala na naší škole v týdnu 10.3 - 14.3., ve čtvrtek jsme se před školou pokusili vytvořit „živého sněhuláka“ – žáci a učitelé se drželi za ruce a tímto způsobem jsme vytvořili obrys sněhuláka. Tímto bych ráda poděkovala především dětem a vychovatelům naší školní družiny a také školnímu ekotýmu. V pátek jsme se s dětmi sešli na školním hřišti, kde jsme se snažili nakreslit křídami co nejvíce sněhuláků, konečný počet byl 77 sněhuláků. Také naši druháčci neotáleli a vyráběli a kreslili sněhuláky. Během celého týdne probíhala na naší škole dobrovolná sbírka na podporu dětí v Africe, vybralo se celkem 1422 Kč. Děkujeme všem žákům i učitelům, kteří se na sbírce podíleli. Podařilo se nám vytvořit a nakreslit dohromady 108 sněhuláků.

J. Štěpánková, vychovatelka šk. klubu

Vydáno: 20. 03. 2014 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook