logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Školní výlet na Štramberk, 3.A, 3.B, 4.A

Školní výlet na Štramberk, 3.A, 3.B, 4.A

V úterý 16. května se třídy 3. A, 3. B a 4. A vydaly na výlet do malebného městečka Štramberk. Po příjezdu autobusem na nás čekali naši průvodci a vydali jsme se společně lesem k jeskyni Šipka.  

Po příchodu k jeskyni nám průvodce vypráví o prvních obyvatelích, významném nálezu čelisti neandrtálského dítěte a nezapomíná zmínit i pravěké šelmy a další zajímavé tvory, jejichž kosti byly v jeskyni nalezeny. Prohlídku jeskyně nám zpestří pravěký člověk Bertík, kterého jsme probudili ze spánku.

Po návštěvě jeskyně vyrážíme na náměstí Štramberku, tam nás čeká návštěva muzea Zdeňka Buriana, kde máme možnost vidět nádherné obrazy z pravěku. Autorem těchto obrazů je právě Zdeněk Burian. Na obrazech můžeme autenticky vidět, jak to asi v pravěku opravdu vypadalo. Výjimečný malíř svojí fantazií vlastně vytvořil obraz pravěku, jak ho dnes všichni známe.

Z muzea vede naše cesta na Štramberskou trúbu. Někteří zvládli během cesty vzhůru správně spočítat počet schodů a nejbystřejší našli našeho trestance Pepu, který už dlouhá léta leží v hladomorně. Z výšky vypadá všechno jinak a děti pomalu začínají poznávat, kde všude už dnes byly.

Ze Štramberské trúby se vydáváme zpět na náměstí, kde nás čeká návštěva MINI ZOO s nadšeným cestovatelem a chovatelem Markem Jeřábkem, který dětem svým poutavým výkladem představil rozmanité druhy tropických ryb, exotických hadů, ještěrů a pavouků. Na vlastní oči jsme spatřili dravou želvu kajmanku i roztomilé opičky. A kdo se nebál, mohl dokonce zapózovat s hadem za krkem, nebo obří tarantulí v ruce. Na závěr jsme viděli, jak se taková exotická zvířátka krmí.

Naše poslední zastávka po vydatném obědě byla v pekárně Štramberských uší, kde na nás čekal hlavní pekař. Hlavní pekař se zaujetím prozradil spoustu zajímavostí o této netradiční pochoutce. Na vlastní oči  jsme viděli, jak celá výroba probíhá a jako správní pekaři jsme si ucho upekli a taky snědli.

Výlet se nám všem moc líbil.

Magdaléna Němcová, Hana Vlachová, Lenka Marková, Barbora Mudrová

 

 

 

Vydáno: 17. 05. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook