logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu

Školní liga v házené pro první ročník ZŠ

Rožnovská a Radhošťská školní liga se opět rozjely se začátkem druhé poloviny školního roku. Družstva dětí z prvních tříd ZŠ se zúčastnila turnaje Školní ligy v házené dne  7. 2. 2022. Tentokrát se hrálo v tělocvičně ZŠ Pod Skalkou. Pozvány byly tradiční rožnovské školy ZŠ Záhumení, ZŠ 5. květen a ZŠ Koryčanské Paseky. Nejprve jsme na rozehřátí využili air track, následovaly štafetové soutěže družstev a nakonec průpravná házenkářská cvičení. Pro hru se dětem upravila pravidla, takže se hrálo bez driblinku a na menší branky. Brzy se rozkoukali i ti, kteří hráli házenou poprvé, a padaly velmi pěkné branky. Hrálo se systémem každý s každým a už na úvod turnaje se všichni trenéři a učitelé dohodli, že se bude hrát bez skóre. Tak se hraje také v soutěžích minižáků Zlínského krajského svazu házené.

Všichni si odnesli pěkné sportovní zážitky, kromě nich také sladké odměny. Nebylo důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Dík patří opět všem deváťákům ze ZŠ Pod Skalkou a také 5. května, kteří pomáhali při organizaci.

Autor článku: Mgr. Miloslav Janošek

 

Vydáno: 07. 02. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook