Sázení stromků

Než jsme mohli zasadit stromky, museli jsme vyměřit jámy a vykopat je. Pomohli nám starší žáci s panem učitelem Sedlákem v pracovních činnostech. Stihli to včas. Stromky nám byly dovezeny z Valašského Meziříčí, a protože musely rychle do země, v pátek nám oznámili na ekonástěnce, ať si v pondělí 21. října vezmeme dobré boty do nepohody.

Po rozhlasové relaci se nás sešlo z ekotýmu šestnáct. Přišla i paní ředitelka v gumákách, naše paní učitelka a školníci. Všechno jsme si vysvětlili, svlékli se, protože se oteplilo, a pustili se do práce. Jednou nám už sázení nevyšlo kvůli dešti, ale dnes bylo krásně. Stromků bylo jedenáct, jeden ještě chyběl. Magda s Viktorkou odstřihly názvy ovocných stromků a zapsaly je do plánku. Byli jsme po dvojicích, trojicích. Dosypávali jsme hlínu ke stromkům, ušlapávala nejlíp paní ředitelka, protože měla jediná gumáky. Vybírali jsme kameny a dávali je na táčky. Pan školník trochu pracoval a fotil nás. Zapotili jsme se a sundávali si zase oblečení. Někteří si hráli s žížalami. Dozvěděli jsme se, že včera byl právě Den stromů, tak jsme byli rádi, že to tak s naším sázením vyšlo. Bylo to lepší než škola! Na konci jsme si museli očistit boty od bahna. Taky nám naporučili dobře umýt ruce. Byli jsme pozvaní do sborovny a tam jsme dostali čaj a sladké. Bylo to bezva, celý den i sázení. Nasadili jsme jabloně, třešně, višně, hrušně. Z oken na chodbě jsou stromečky krásně vidět. Budeme se z nich těšit po celý rok.

Hynek Piták, 4.A

Vydáno: 10. 11. 2013 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook