Pyžamová párty ve 2.A

První Prosinec a Pátek k tomu? Přidat další dvě Pé se v podstatě samo nabízelo... Takže První Prosincová Páteční Pyžamková Pártička ve 2.A se prostě tak nějak konat musela. Některé děti dorazily patrně přesně tak, jak se ráno vykutálely z pelíšků, některé vyměnily džíny a svetříky za pyžamka hned v šatně. Někdo přibalil i župan, polovina účastníků přivlekla do třídy veeeliké tašky plné plyšáků, polštářků a dek. Když pyžamová, tak pyžamová, jen postele chyběly... Nemyslete si, že taková akce je jen o lenošení a o zábavě. Kdepak, kdepak. Pracovní sešity ani učebnice neodpočívaly. Ono se to ale hned nějak jinak píše a počítá,když vás kontroluje přísným knoflíkovým okem liška nebo sova a jednorožec vyzývá kopýtkem k opravení nějaké té chybičky. Velká přestávka se rozvoněla čerstvými perníčky a řadou jiných dobrůtek, které k párty prostě patří. Se stejným veselým úsměvem jsme pracovali, vyráběli, lepili, stříhali, počítali. V pyžamech by nás snad bavila i ta Písanka. Ale na tu nakonec nedošlo. Protože, co by to bylo za Pyžamkovou zábavičku, kdybychom nemohli využít všechen ten materiál, který jsme s vypětím všech sil dotáhli až do třídy? Všechny ty deky a polštářky, z těch se přece dají vytvořit výstavní bunkry! Za pár minut zmizely děti ve svých provizorních domečcích a třídou se neslo jen spokojené pochichtávání. Sem tam vykoukla nějaká noha, někteří stavitelé se rozhodli pro úpravu nebo možná modernizaci příbytků, ale především se všichni náramně bavili. Škola přece není jen o učení, ale i společných zážitcích s kamarády. A těch jsme si užili opravdu spoustu... Za oknem začínaly padat první letošní sněhové vločky, jako kdyby chtěly zvědavě nakouknout. Prostě První Prosinec...

Vavrečková H.

Vydáno: 05. 12. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook