Projektový den ke Dni vody, 2.B, Voda základ života

V rámci Světového dne vody jsme si ve 2. B udělali projektový den. Kromě toho, že většina dětí přišla v modrém oblečení, jsme se celé dopoledne věnovali vodě, povídali jsme si o jejím významu, znečištění, ochraně, o koloběhu vody v přírodě atd. Největší zájem vzbudilo téma přírodní katastrofy způsobené extrémními projevy vody. Děti si také vyzkoušely zahrát na vodní flétny. Nechyběly ani zajímavé pokusy s vodou.
Hlavním bodem projektové výuky byla týmová práce ve skupinách, kdy každá skupina měla vytvořit plakát na zadané téma s využitím tištěných materiálů a tabletů. Výslednou práci pak prezentovali ostatním. Výuku jsme zakončili pohádkou O živé vodě. Tématu vody se druháčci věnovali i celý týden ve školní družině.
Zapojení žáků a jejich nadšení předčilo všechna očekávání.

Vrtalová Z.

Vydáno: 25. 03. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook