logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Poznávácí zájezd 9. tříd

Poznávácí zájezd 9. tříd

V pátek 3.11. jsme i přes nepřízeň počasí vyrazili směrem na sever. Jako první jsme navštívili Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky. Jedná se o významnou vojensko-technickou památku. Pevnostní areál je dnes evropsky vysoce ceněný, vznikal v letech 1935 – 1938. Objekt představuje různé odlišnosti po stránce projekční i palebně-taktické a rovněž různé stupně odolnosti. Poté jsme se pod zamračenou oblohou a neustávajícím deštěm přesunuli autobusem do Hrabyně kde jsme navštívili Národní památník II. světové války. V hlavním objektu památníku jsme zhlédli expozici Těžká léta 1938–1945, která připomínala události II. světové války jak z hlediska vojenského, tak politického, neopomíjela však ani život civilního obyvatelstva, kulturu či hospodářství. Přibližuje účast československých vojáků v bojích na všech frontách II. světové války, stejně jako účast civilního obyvatelstva v domácím odboji. Žáci dostali test,který během prohlídky za doprovodu průvodce vyplnili. Tímto pohledem do historie se můžeme poučit z chyb našich předků a udělat vše proto,aby se tato velmi těžká doba nevrátila.

L. Ondřej, H. Hadačová, H. Děcká

 

Vydáno: 09. 11. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook