Podskaláci zvítězili!

V pátek 4. dubna jsme se vydali na vsetínský zámek zúčastnit se tradiční přírodovědné soutěže Jaloveček. Na jarní kolo bylo vyhlášeno téma jarní rostliny a motýli.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích: 1.- 2. ročník (setkali se ve čtvrtek) a 3.- 5. ročník. Páteční dopoledne se na soutěž dostavilo přes sto dětí z celého okresu, které se mezi sebou utkaly ve 20 družstvech. Naše pětičlenné družstvo si dalo název Podskaláci. Ve velkém sále i po cestě na věž zámku se plnily badatelské úkoly, kvizy a poznávačky. Nebylo to jednoduché! Nestačily jen přírodovědné znalosti, nutná byla i tvořivost, bystrost, přemýšlivost, schopnost spolupráce. Děti ze ZŠ Pod Skalkou do poslední chvíle nečekaly, že by mohly vyhrát. A stalo se! Naše přezdívka Podskaláci nám přinesla štěstí. Děkujeme Barče Besedové, Beátě Balažovičové, Barče Fukalové, Radku Včelařovi a Davidu Chýlkovi za dobrou spolupráci, výborné znalosti a dovednosti, za skvělou reprezentaci školy!

Zuzana Mrlíková

Vydáno: 08. 04. 2014 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook