logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Olympijský víceboj na Podskalce

Olympijský víceboj na Podskalce

Od letošního roku je naše škola registrovaná v největším školním sportovním projektu v České republice, v Olympijském víceboji. Zapojily se třídy I. i II. stupně naší školy. Pro začátek jsme zvolili projekt Olympijský diplom. V rámci Olympijského diplomu společně zjistíme, pro jaké sporty mají naši žáci předpoklady. Pod vedením svého učitele v průběhu školního roku při hodinách tělocviku splní žáci 8 disciplín (1. Hluboký předklon, 2. T-běh, 3. Sedy-lehy na 1 minutu, 4. Postoj čápa, 5. Sprint 60 m, 6. Běh na 500 m (1. stupeň)/ Běh na 1 000 m (2. stupeň), 7. Skok z místa (1. stupeň) / Trojskok snožmo z místa (2. stupeň), 8. Hod basketbalovým míčem). Na základě výsledků pak dostanou na konci školního roku diplom, který jim prozradí, jaké jsou jejich pohybové předpoklady a ve kterých sportech by měly být šikovné. Navíc jim poradíme, kde v okolí školy mají sportovní kluby, kam by se mohly přihlásit a provozovat doporučené sporty. 

Děcká H.

Vydáno: 26. 06. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook