Námořnický den aneb voda všude kolem nás

V úterý 2. 6. se na naší škole uskutečnila školní vernisáž, která se nesla v duchu vody. A proč vlastně voda? Naše škola je zapojena do projektu Ekoškola a za naši snahu a společné aktivity nám byl minulý rok slavnostně udělen titul Ekoškola.

Další informaceDalší informace

Jako ekotéma pro tento školní rok jsme si vybrali téma voda. Můžeme si například připomenout březnové oslavy Dne vody, které se na naší škole nesly v duchu modré barvy, nechyběly ani pokusy s vodou nebo třeba výtvarná a literární soutěž na téma voda. Letošní vernisáž je jakýmsi vyvrcholením naší celoroční společné práce v projektu Ekoškola.

Již od rána jste mohli ve škole potkávat učitele a žáky v námořnických kostýmech, v modrém oblečení či s nejrůznějšími pirátskými doplňky. Během samotné vernisáže byly k vidění naše výtvarné práce a projekty. Hosté měli možnost si zakoupit některý z výrobků našich žáků, které jsme společně dělali v zájmových kroužcích nebo v pracovních činnostech. V infokoutku našeho ekotýmu jste se od našich ekotýmáků dozvěděli zajímavosti o projektu Ekoškola. V rámci projektu Fairtrade jste mohli ochutnat nejrůznější fairtradové výrobky nebo si jen tak u kávy užít příjemnou atmosféru naší vernisáže.

V kině následoval hezký kulturní program, který si pečlivě připravili naši žáci. Úvodem nás potěšil krásný hastrmanský taneček žáků 1.A. Poté náš sluch potěšily pěkné písničky o vodě v podání žákyň 5.A. Nechyběl ani libozvučný přednes, Honza a Verča ze 7. B nám zarecitovali básničky s tématikou vody. Závěr našeho programu patřil holkám ze 6.A, které si nacvičily úžasný moderní tanec. Velký dík patří všem žákům a učitelům za jejich snahu a pečlivou práci.

Jana Štěpánková, vedoucí vychovatelka, jedna z organizátorek akce

Vydáno: 14. 06. 2015 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook