Mořkov, adaptační pobyt 7.B

Třída 7.B měla už před 14 dny vyrazit na adaptační pobyt. Z důvodu povodní se akce posunula na nový termín 30.9. – 2.10.2024. Celá třída je složena z 22 žáků, mezi nimiž jsou pouze dvě děvčata. Jsou to žáci ze spojených tříd 6.C a 6.B a k nim přibyl i další nový žák. Z důvodu nemoci mohlo vyrazit pouze 19 žáků.

Sraz byl ráno před školou a odtud se pěšky 16 dětí vydalo do Mořkova. Další tři se nechali z důvodu nemoci převézt autem. Cesta pěšky ubíhala pomalu, protože si všichni hráli při chůzi po pěkném asfaltu s mobily. Šlo se nejdříve na Dolní Paseky, potom kolem střelnice k chaloupce na Kamenárce, dále směrem k Dlouhé a přes Krátkou do sedla Hodorf. Zbývající 3 kilometry už jsou do Mořkova z kopce. Nechyběla ani kolektivní hra „lesní golf“. Za pěkného počasí jsme do kempu dorazili až kolem 14.30 hodin. Po ubytování následovaly kolektivní a míčové hry a seznámili jsme se i s kempem samotným, který vypadal moc hezky. Večer se brzy setmělo a přišla zima kolem tří stupňů Celsia, které šlo přežít v letních chatkách pouze ve spacáku. Ráno bylo jasno a mnozí drkotali zuby. Zahřála nás teplá snídaně a dopolední minigolf, stolní tenis. Po obědě jsme vyrazili na místní hřiště za kopanou a nákupy. Kolektivní soutěž „animal pictures“ vyhrály ty skupiny, které vyfotily ježka. Za to byli také patřičně odměněni. Každé jídlo bylo skvělé a porce se a nedaly ani sníst. Večer byl táborák a špekáčky. Nikomu se nechtělo spát a tak se usínalo docela pozdě. V noci bylo větrno ale už tepleji. Ráno přišel déšť a tak jsme uvítali, že nám jedna z maminek vzala batohy a my jsme se mohli do Val. Meziříčí přemístit vlakem a do Rožnova poté autobusem.

Snad se nám podařilo adaptovat na školní podmínky tím, že jsme se lépe poznali. To se pozná v následujících dnech a týdnech. Děkujeme maminkám ze 7.B za pomoc s odvozem, učitelům za trpělivost a dětem za soudržnost.

Vydáno: 03. 10. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook