Mikuláš u Včelek

Pátého prosince je den, který od nepaměti patří svatému Mikuláši. Když se řekne Mikuláš, každý si představí starého pána s bílým plnovousem, který má velkou čepici a drží zlatou berli v ruce a kolem něj poskakují čertíci, které krotí anděl s bílými křídly. Přichází k dětem, aby je obdaroval za to, že byly celý rok hodné. Legenda však praví, že svatý Mikuláš byl synem z bohaté rodiny, který po smrti svých rodičů zdědil velký majetek, který postupně rozdělil chudým a pronásledovaným lidem. Jeho štědrost a dobročinnost ho přivedla až na cestu víry, díky které se stal biskupem.
Včelky si svatého Mikuláše připomněly příběhem „O svatém Mikuláši,“ a pak se pustily do tvoření, které na ně čekalo v Mikulášské dílničce, ve které si ozdobily medové perníčky, vymalovaly, vystřihly a slepily postavičky sv. Mikuláše a čertíka a vytvořily čerta pomoci tisku zátkového korku a barevných papírů. Celé odpoledne vládla dobrá nálada, venku svítilo sluníčko i když mrzlo, a tak jsme se ještě společně vydali na hřiště Dany Zátopkové klouzat z kopce na lopatách, což děti velice bavilo.

Pavla Kolářová

Vydáno: 18. 12. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook