logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Masopust a karnevalový den v 1.A a 1.B

Masopust a karnevalový den v 1.A a 1.B

Tento týden nakonec prvňáčkům ani moc nevadilo, že se zrušil lyžařský kurz. Paní učitelky jim program vynahradily zapojením projektových hodin zaměřené na téma masopust. V češtině a prvouce si o masopustu povídali a přečetli nové informace, ve skupinkách skládali věty z písně Masopustní polka, kterou si pak v hudební výchově zazpívali a zatančili. Také jsme shlédli video největšího karnevalového reje masek v Brazílii a zatančili si karnevalový Just Dance. V hodinách Vv a Pč jsme si vyrobili každý zvířátkovou škrabošku. V matematice jsme využili barevného počítání a rýsovali cestičky k masopustním kamarádům. Hádanek, křížovek a doplňovaček bylo dost a každý si mohl vybrat, co bude tvořit a čím se zabaví. V pátek před prázdninami byl asi nejlepší, protože byl karneval. V tělocvičně jsme si užili karnevalové hry a po svačince jsme si pochutnali na výborných donutech, které napekla spolužačka Adélka s maminkou Zuzkou. Holkám za dobroty moc děkujeme.

Třída 1. A a 1.B, paní učitelky Pavla a Zuzka. 

Fotogalerie

Vydáno: 18. 02. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook