Lyžařský výcvik očima 9.A

Po dvouročním plánování lyžařského výcviku pro 9.A, který nebyl uskutečněn kvůli epidemii, se konečně dostali na svůj vysněný svah Kyčerka.

V úterý se hojný počet, naší třídy deváté A, vydal na dlouhou cestu autobusem do Velkých Karlovic. Tam následně absolvovali celou cestu do horského hotelu Kyčerka. Pěšky. Na rozdíl od pana učitele TOLARA, který pravidelně jezdil i ke svahu svou zelenou škodovkou.

Od úterního příjezdu třídy do areálu pravidelně chodili na sjezdovku, kde se učili začátečníci základy na lyžích nebo si pokročilí volně lyžovali s panem učitelem Sedlákem.

Z těžkého lyžování jsme se vrátili na hotel, kde nás čekal teplý čaj a „teplé“ jídlo :D. Večer třída dostala „dobrovolné“ práce na téma zimní sporty. Třída si pečlivě připravovala práce na čtvrtek odpoledne, kde je následně odprezentovala.

Ve čtvrtek nastal tak zvaný „kritický“ den kdy se nikomu (až na pár vyjímek) nechtělo lyžovat, ale učitelé nás „nenásilně“ dopravili na svah. Po obědě si učitelé dali „dvacet“ a zaspali domluvený sraz v herně, kde žáci čekali na odprezentování svých prací a ukázku maškarních obleků, které se velmi povedly, obzvlášť kostýmy lehkých dívek. Následně se třída dopravila do vodního světa, kde soutěžili s učiteli na tobogánu. Večer se poté utkala děvčata s učiteli v karetní soutěži „kent“, kde je bohužel učitelé porazili (určitě podváděli).

V pátek ráno se třída naposledy zúčastnila hoblování kopečků Kyčerka. Na hotelu jsme se rozloučili s (Emilovými) kamarády a odjeli konečně domů.

Lyžařský výcvik jsme si moc užili. Děkujeme hotelu Kyčerka, správcům svahu a hlavně učitelům!

Za kolektiv 9.A, Petra Řehořková a Emil Andrys

Vydáno: 26. 01. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook