logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Listové mandaly Včelek a Hvězdiček

Listové mandaly Včelek a Hvězdiček

Dne 10. listopadu se ve školní družině uskutečnila společná akce I. a II. oddělení s názvem Listové mandaly. Tato akce byla nahrazena akcí Hrátky s listy a plody v parku z důvodu nepříznivého počasí.
Včeličky měly za úkol utvořit tři skupiny, ve kterých budou pracovat – společně vytvářet barvené listové mandaly na balící papír. Při této aktivitě žáci ve své skupině mezi sebou spolupracovali, rozvíjeli komunikační dovednosti, vzájemně si naslouchali, využívali představivost a fantazii, vzájemně se poznávali.  Hvězdičky pracovaly také ve skupinách s počtem žáků okolo pěti – mandaly tvořily na tvrdé výkresy formátu A3. Při tvoření byla využita jejich představivost, fantazie, prostorové vnímání a uplatněna vzájemná spolupráce. Všechny mandaly se povedly a vytvořily tak krásnou dekoraci na chodbě u školních družin.

Pavla Kolářová

Vydáno: 16. 11. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook