Lidské tělo v 1.A

Ve čtvrtek 21.3. nás přišla navštívit paní Kamila Cermanová. Nepřišla sama. Na pomoc si donesla svého kámoše Hugouše, na kterém jsme se učili poznávat části našeho těla. Huga jsme měli možnosti rozpitvat i uvnitř, kde měl vnitřní orgány. Slyšeli jsme, jak mu bije srdce a kručí v bříšku, protože mu ten den ještě nikdo nedal najíst.
Dozvěděli jsme se i různé zajímavosti, například že každý má srdíčko velké jako svou pěst, malým dětem bije srdce rychleji, proto není vhodné pít energo-drinky či colu. Ženy mají také rychlejší srdce než muži, aby udýchaly porod. Tak nám to příroda s naším tělem pěkně zařídila, aby vše správně fungovalo. Dokonce jsme poskládali i kostru člověka a zkusili jsme si pokus s ledvinami a močovým měchýřem. Tímto pokusem jsme zjistili, že ledviny fungují jako čistička. Na závěr nám paní Kamila poradila úkol, který máme dát rodičům doma na procvičení našeho mozku. Jsme zvědaví, který z rodičů úkol zvládne.
V pondělí nás čeká kulturní program. Pojedeme do divadla do Nového Jičína na Pohádky ovčí babičky. Už se moc těšíme. Pak už nás čekají ve škole jen 2 dny, protože budou Velikonoce.

Třída 1.A a paní učitelka Pavla Nechanická

Vydáno: 25. 03. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook