Letošní vyhlášení nejlepších sběračů PET lahví

Středeční odpoledne 22. října se setkala paní starostka s dětmi rožnovských škol a školek při vyhodnocení sběru PET lahví.

Milé setkání se uskutečnilo již po desáté, v loňském školním roce se nasbíralo 30 tun PET lahví a školy celkem získaly 114 000,- Kč. Nejlepší sběrač nasbíral neuvěřitelných 26 000 ks lahví. Naše škola skončila tradičně na 3. místě za ZŠ Koryčanské Paseky a Záhumení. Nasbírali jsme přibližně 42 000 ks PET lahví a získali 7 600,- Kč. Děkujeme všem sběračům na Podskalce.  Oceněnými žáky z naší školy byla na 1. místě  Michaela Jurečková ze 4.B s 4 500 ks, na 2. místě Radim Slovák ze 7.A s 3 970 ks a na 3. místě Daniel Kotulek ze 3.A s 2 370 ks petek. Rožnov p/R si vede ve sběru vytříděného odpadu v rámci ČR velmi dobře. Dozvěděli jsme se, že je ve městě rozmístěno 273 různých kontejnerů. Děti hádaly, kolikrát jsou věci znovu recyklovatelné. Papír 7krát, plast 15krát a sklo se recykluje stále dokola. Děkujeme městskému úřadu a p. Němcové za pěkné dárky dětem, čímž jsou motivovány k dalšímu sběru.

Zuzana Mrlíková

Vydáno: 30. 10. 2014 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook