Jsem Podskalka, dáma v nejlepších letech

Po letech, kdy jsem jako škola (Podskalka) řešila klesající počet žáků, odchody pedagogů a jiné problémy, přišlo pro mě období šesti let, kdy jsem se narovnala a mohu se pochválit. A tak se chválím:

• V příštím školním roce 2023/24 přivítám opět dvě plně obsazené první třídy – to bude paráda začít se učit, a třeba hrou. Děkuji rodičům za důvěru.
  • Stejný dík patří také rodičům žáků pátých tříd ze ZŠ Kor. paseky a ZŠ Záhumení – z celkového počtu 39 dětí sice odchází 8 na gymnázium, ale ze zbylých dětí si hned 25 vybralo mě, Podskalku.
  • 25 nových žáků? Kam s nimi? Do nové třídy a tak po více než 10 letech otevírám třetí třídu v ročníku – 6.A, 6.B a C – To chce „rychlé špunty“.
  • Přibývá mi dětí a také těch ukrajinských, kterých jsem přivítala nejvíce ze všech škol v blízkém okolí – aspoň myslím, že 39 dětí z Ukrajiny je hodně. Dnes se už domluvíme česky.
  • Stabilizovaný učitelský kolektiv táhnoucí za jeden provaz – připravuji společné foto.
  • Propojení spolupráce učitelů prvního a druhého stupně – společné porady, … .
  • Zvládám i krizové situace - zvládnutí distanční on-line výuky. … Už nikdy více.
  • Spolupráce na budoucnosti školy – 6. 6. zábavné odpoledne pro budoucí prvňáčky – face painting, opičí dráha v tělocvičně, fair-tradová káva pro rodiče, mufiny pro děti, … - a opět se všemi učiteli a asistentkami.
  • Moderní výuka za použití interaktivních tabulí, počítačových učeben, robotizace, programování, 3D tisku, pokusů a také omylů vedoucích k poznání – fyzika, přírodopis, chemie, prac. činnosti, …
  • Průběžné testování žáků 5. a 9. ročníků a důraz na výkon v matematice a českém jazyce – 99,9% přijatých žáků 9. ročníků na střední školy - pracuji na té jedné desetině, kterou prý z hlediska statistiky nemůžu ovlivnit.
  • Učíš se angličtinu? Tak vzhůru na šest dní do Londýna a třeba jen za 7900,-Kč jako v květnu 2023.
  • Učíš se německy? Jak se ti líbilo letos s učiteli ve vídeňském Prátru? A co třeba zkusit příště Berlín?
  • Baví tě španělština? Možná se vydáme na jih – Barcelona, slunce, moře a písek.
  • Ruštinu nabízím také – zatím to ale musí počkat. Rodiče doplňte: Make _ _ _ _, not war! (love)
  • Děti vysílám na Floru Olomouc, deváťáky do Osvětimi, na pobytový lyžařský výcvik a na výlety na kolech, na běžkách a koloběžkách.
  • Vím, že jste se mnou spokojení, a také s výukou. A děkuji za vyplnění dotazníku pro Vás rodiče – každý podnět je důležitý, žádný nebude oslyšen, protože se chci zlepšovat.
  • Mám moderní jídelnu a v ní novou vedoucí školní jídelny a nabízíme pestrou stravu s nabídkou dvou hlavních jídel.
  • Pořádám několik společných dnů pro rodiče – Fair-tradovou snídani, vánoční jarmark, pravidelné a nepravidelné konzultace, den otevřených dveří, … dveře ředitelny jsou Vám otevřeny vždy.
  • Mám největší tělocvičnu ze základek v Rožnově a tak se tu pořád sportuje. A to i na Atletickém hřišti Dany Zátopkové, které je mým barevným závojem. Tento víkend ho půjčím basketbalu na jejich velký turnaj, protože i basketbal mi půjčil děvčata, která mě reprezentovala až do republikového finále v Karlových Varech – 3. místo v republice mezi všemi školami. Kdo je nejlepší? No já Podskalka.
  • Mám nové parkoviště mezi pavilony, nový vstup do školy (od příštího týdne) a až mi opraví vrásky z kulturního centra, tak budu vypadat zase na třicet.
  • Žádné velké úpravy nebo plastiky, ale rekonstrukce tělocvičny a k ní nová tribuna by mi slušela – tak jdeme vypsat projekt.

Chválím se a vím proč. Mám být na co hrdá. Jsem Podskalka, dáma v nejlepších letech. Umím se o Vaše děti postarat a stále na sobě pracuji. Tak co říkáte? Sluší mi to?

Vaše Podskalka

Vydáno: 08. 06. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook