Hra o pavoucích uvízlých ve vysavači

Divadelní kroužek RockeryPod se představil hrou o pavoucích uvízlých ve vysavači, kteří mluví jazykem současných adolescentů.

„Pavoučí spot“ je první realizací RockeryPod. V letošním školním roce se sešla skupina čtyř divadelníků. Nově ženské seskupení obohatil mužský element. Hra vznikla na motivy textu „Pavouci ve vysavači“ Petra Nikla, současného experimentálního autora, všeuměla, který několikrát navštívil také naše město. Místní mohli zhlédnout výstavu Orbis Pictus, která byla k dispozici ve Společenském domě minulé léto. Z původního Niklova textu zůstaly nepozměněny pouze některé pasáže. Z historie předešlých inscenací RockeryPod je zřejmé, že vedoucí dramatického kroužku Mgr. Zuzana Valová opět volila aktuální téma, a sice invazi členovců do našich teplých příbytků. Současně ji inspiroval repertoár nově používaných slov. Text je směsicí archaismů, hovorových slov, vulgarismů, je zpestřen anglicismy, které se hojně těší oblibě současné mladé generace. Ti z vás, kteří se budete ztrácet, jako ti „pavouci ve vysavači“, prošmejděte slovníky a příručky a obohaťte se o novoty používané v českém jazyce. Buďte cool, buďte trendy, rozvíjejte své „skilly“. Jazyk je úžasný tvárný materiál. Tak GL.

Video ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/…IUs

Přiložené soubory

Název souboruTypVelikost