Hasík pro 2. ročníky - preventivně výchovná činnost v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva

Žáci druhých ročníků Základní školy Pod Skalkou měli výjimečnou příležitost zúčastnit se preventivně výchovné činnosti v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Příslušník hasičského sboru Valašské Meziříčí předal žákům důležité informace o tom, jak se chovat v případě požáru.

Žáci se dozvěděli, jak telefonovat v případě nouze a zopakovali si důležitá telefonní čísla, která je třeba kontaktovat v případě nebezpečí. Představena jim byla také zásahová jednotka a její náplň práce, což rozšířilo jejich povědomí o práci hasičů.

Velký důraz byl kladen na volání na tísňové linky a informování správných osob v případě vzniku požáru. Žáci se také naučili, jak probíhá evakuace a jak se mají chovat, aby minimalizovali riziko zranění a škod.

Tato preventivně výchovná činnost poskytla žákům užitečné nástroje pro zvládání nouzových situací a zvýšila jejich povědomí o bezpečnosti. Spolupráce s hasičským sborem ukázala, že prevence je klíčem k ochraně obyvatelstva.

Magdaléna Dlabajová

Vydáno: 15. 03. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook