Exkurze pro nejlepší sběrače

Každoročně vypravuje ZŠ Pod Skalkou autobus pro nejlepší sběrače papíru a PET lahví na zajímavé místo v našem kraji. Za mírně podmračeného podzimního dne (20. října) jsme se vydali směrem do Zlína. Letošním cílem cesty bylo Muzeum obuvi.

Protože děti mají rády zvířata, po cestě do Zlína jsme navštívili i ZOO Lešná. Moc se nám líbil hodinový výklad o africké savaně, kde se děti dozvěděly zajímavé informace například o žirafách, slonech, hyenách a surikatách. Mezi zvířaty v úžasném přírodním prostředí čas rychle ubíhal, ale my jsme spěchali do Zlína. V Muzeu jv. Moravy ve Zlíně jsme ve stálé expozici zhlédli kolekce obuvi z různých zemí světa, obuvnické stroje, expozici filmových ateliérů ve Zlíně a výstavu našich světoznámých cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Na závěr jsme si ještě v poklusu prohlédli expozici stavebnice Merkur. Zážitků jsme si odváželi opravdu hodně. Děkujeme grantové komisi za finanční podporu akce a panu Štefkovi za příjemnou dopravu autobusem. A příští rok? Co říkáte na návštěvu Irisy na Vsetíně, kde se vyrábí baňky nebo poznat práci se sklem v Karolínce?

Zuzana Mrlíková

Vydáno: 02. 11. 2015 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook