Dramaťák na Národní fairtradové konferenci v Brně

Divadelní kroužek Základní školky Pod Skalkou byl vyzván k prestižní  účasti a vystoupení na mezinárodní konferenci 16. 10., kterou v Brně pořádala organizace NaZemi a Ekumenická akademie ve spolupráci s Fairtrade Česko a Slovensko a Národní sítí Zdravých měst.

Brzké ranní vstávání nám umožnilo strávit v jihomoravské metropoli dostatek času. Brněnské toulky centrem města vyvrcholily příjemným stoupáním na hrad Špilberk, kde mezi zelení proběhla divadelní zkouška. Namísto mikrofonů nám posloužily řasenky a publikum, které se na nás dívalo z hradeb, nám poskytlo pozitivní motivaci k podvečernímu vystoupení. Poprvé jsme si vyzkoušeli, jaké je to hrát v neznámých a omezených prostorách. Improvizaci jsme zvládli na jedničku. Velkou poctou pro nás byla slova Bruce Crowthera z Velké Británie (zakladatel kampaně Fairtradová města), který byl nadšený jak z naší hry Hořčokoláda, tak z aktivit naší školy. Domů jsme se vraceli příjemně unaveni a přecpáni čokoládovými „cupcaky“, kterých jsme dostali za odměnu celou krabici. Plní nových zážitků a podnětů doufáme, že se nám bude v našich divadelních aktivitách dařit i nadále.

Z. Vráblová, vedoucí dramatického kroužku

Vydáno: 22. 10. 2014 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook