logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Den dětí ve školní družině

Den dětí ve školní družině

V pátek 7. června se konal ve školní družině tradiční Den dětí, na který se všichni každým rokem velice těšíme. V letošním roce se nesl v duchu říše vodníka a děti si mohly na 7 stanovištích vyzkoušet, jaké to je být vodníkem. Na prvním stanovišti poznávaly druhy ryb a vodních rostlin. Jejich úkolem bylo přiřadit k obrázku ryby nebo vodní rostliny správný název. Pracovaly ve dvou skupinách a kdo byl hotový, mohl si vykreslit vodníkův dušičkový hrnek s pokličkou voskovkou. Na druhém stanovišti se děti proměnily v rybáře a snažily se vodníkovi ulovit z rybníku pomocí udice ryby. Na třetím stanovišti osvobozovaly dušičky z vodníkova hrnečku. Symboliku hrnečku ztvárňovala obruč a dušičky kruhy, které děti házely do obruče. Čtvrté stanoviště se proměnilo v podvodní říši vodníka. Děti měly za úkol ve stanoveném čase ukrást vodníkovy pentličky. Děti byly rozděleny do dvou družstev a každé družstvo kradlo jinou barvu pentliček (zelenou, červenou). Vzájemně si ale mohly pentličky ukrást, ale vždy po jednom kusu. Ve sportování by neměl chybět ani slalom, a tak páté stanoviště bylo určeno právě jemu. Úkol byl jasný – přemístit dušičku (míček) do hrnečku (obruče). Předposlední šesté stanoviště bylo velice lehké, ale vyžadovalo soustředivost a přesnost, protože děti házely chycené dušičky (míčky) vodníkovi (do kyblíků s obrázkem vodníka) a pokud není dostatečná soustředivost a přesnost je lehké minout. Na posledním sedmém stanovišti na děti čekal vodníkův rybník. Úkolem bylo vymalovat barevnými křídami zemní plochu tak, jako by to byla vodníkova podvodní říše. Kdo domaloval, dostal sladkou odměnu. Děti, které odešly domů dříve nebo chyběly ve škole, odměnu dostaly ve školní družině po neděli. Počasí se umoudřilo, a nakonec nás sluníčko doprovázelo po celou dobu sportování, které uteklo rychle jako voda v řece.

Pavla Kolářová

Vydáno: 11. 06. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook