COOL SCHOOL vítězí a postupuje do celostátního kola

Ve středu 27. 5. 2015 jsme jeli s redakčním týmem našeho časopisu COOL SCHOOL převzít ocenění za 1.místo v soutěži "Školní časopis roku 2015".

Slavnostní předávání se konalo v Komorním sále Reduty v Uherském Hradišti. Nejprve jsme obdrželi diplom a pěkné odměny, potom byla pro nás připravena prohlídka redakce Slováckého deníku, kterou nás provedl její šéfredaktor. Měli jsme možnost nahlédnout do zákulisí redakce. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o tom, jak takový deník vzniká. Úspěch v této soutěži je důkazem výborné práce a píle našich žáků. Jako jedni z mála postupujeme do celostátního kola, jehož výsledky se dozvíme až na podzim nového školního roku.

Novinářský kroužek funguje na naší škole již druhým rokem. Tento zájmový kroužek navštěvují žáci 5. – 9. tříd. V září 2013 byl tento kroužek jakýmsi pokusem o obnovení kdysi vydávaného školního časopisu a myslím, že tento pokus vyšel „na plné čáře“. Novinářská tvorba se žákům daří, někteří mají opravdový talent na psaní prózy i poezie, další se zhlížejí spíše v zábavných rubrikách a jiní takřka „profesionálně“ dělají rozhovory a ankety, jak s učiteli, tak se svými spolužáky. Zkrátka každý si v našem kroužku přijde na své.

A jak vlastně vznikl název našeho časopisu? Na počátku byla anketa, ve které měli všichni žáci, učitelé a ostatní zaměstnanci školy možnost napsat na lísteček svůj tip, jak by se měl náš školní časopis jmenovat. Po 3 týdnech od vyhlášení jsme anketu ukončili a poté jsme společně s celým redakčním týmem měli nelehký úkol vybrat ten nejlepší název. Nakonec zvítězil název „COOL SCHOOL“, který podle nás přesně vystihoval, jaký by náš časopis měl být.

První číslo COOL SCHOOL jsme vydali začátkem listopadu 2013. Každá třída obdržela 1 barevný výtisk, další výtisky jsme zájemcům prodávali za symbolickou cenu. Chtěli jsme náš školní časopis rozšířit a také lépe prezentovat. Proto jsme požádali o podporu vydavatelské činnosti našeho školního časopisu prostřednictvím příspěvku na novou barevnou tiskárnu, papíry, tonery a další potřebné věci související s vydavatelskou a publikační činností. Díky schválení naší žádosti o grant jsme mohli zakoupit barevnou tiskárnu, kterou má nyní novinářský kroužek volně k dispozici dle potřeby. Časopis vychází jako občasník, minulý školní rok jsme vydali celkem 5 čísel, nechyběl ani vánoční a velikonoční speciál. Letos ve vydavatelské činnosti pokračujeme, každá třída pravidelně dostává svůj výtisk. Máme v plánu zveřejňovat starší čísla časopisu na webové stránky školy, abychom oslovili širší veřejnost.

Za samotnou realizací čísel našeho školního časopisu COOL SCHOOL stojí především pilná a kreativní práce našich žáků. V novinářském kroužku se žáci zlepšují ve slohovém vyjadřování, rozvíjejí vlastní schopnosti a v neposlední řadě si budují smysl pro zodpovědnost a dobrou věc. Velmi si cením tvořivosti našich žáků a jejich snahy realizovat náš školní časopis.

Jana Štěpánková, vedoucí vychovatelka

Vydáno: 29. 05. 2015 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook