COOL SCHOOL finalistou soutěže Školní časopis r. 2015

Na konci minulého školního roku převzal náš redakční tým časopisu COOL SCHOOL ocenění za 1. místo v krajském kolo soutěže "Školní časopis roku 2015". Novinářský kroužek funguje na naší škole již třetím rokem a úspěch v této soutěži je důkazem výborné práce a píle našich žáků. Jako jedni z mála jsme postoupili do CELOSTÁTNÍHO kola, které se uskutečnilo v pondělí 30. 11. 2015 v Brně.

Zde proběhlo celostátní setkání finalistů, vyhlášení jednotlivých kategorií a předání cen. Před zahájením jsme si mohli prohlédnout všechny soutěžní časopisy, které se dostaly až do velkého finále. Po slavnostním přivítání jsme si mohli vybrat z pestré nabídky workshopů, které byly pro nás připraveny. Přednášky byly poučné i zábavné.  V odpoledních hodinách proběhlo samotné vyhlášení a předání diplomů v jednotlivých kategoriích. Sice jsme se neumístili na vítězných příčkách, ale už jen to, že jsme se dostali tak daleko, nás velmi potěšilo. Díky soutěži jsme se setkali s dalšími redakcemi a měli jsme možnost nahlédnout do tajů tvorby jiných školních časopisů. Účast v soutěži byla pro nás velkou motivací. Jsem hrdá na celý redakční tým našeho časopisu COOL SCHOOL a děkuji žákům za příjemnou spolupráci. Závěrem bych chtěla zdůraznit, že tvoření školního časopisu je pro žáky nejen milým koníčkem, ale naplňuje také jejich nejrůznější potřeby. Prostřednictvím školního časopisu prezentujeme naši školu, rozvíjíme vzájemnou komunikaci, vlastním projevem se můžeme seberealizovat, podporujeme kolektivní práci a při vydání nového čísla se nám dostává uspokojení z vydařeného výsledku. Pamatujte, že psaní školního časopisu není určeno jen jazykovým géniům a jedničkářům… školní časopis dává šanci všem bez rozdílů.

Jana Štěpánková, vedoucí vychovatelka

Vydáno: 06. 12. 2015 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook