Cestujeme po Evropě s 5.A

Žáci 5. A se vydali na nezapomenutelnou cestu po Evropě ve svém projektu, který zahrnoval široké spektrum informací o různých zemích. Pracovali ve skupinách, aby prozkoumali každý koutek Evropy a zjistili co nejvíce o zeměpisu, kultuře, symbolech, typickém jídle a významných osobnostech jednotlivých zemí.

Projekt byl prezentován před tabulí, kde žáci sdíleli své znalosti s ostatními. Každá skupina představila svou zemi a ukázala, co se naučila během vyhledávání informací. Bylo fascinující sledovat, jak se žáci stali malými odborníky na Evropu a sdíleli své znalosti s ostatními.

Kromě prezentací se žáci rozhodli přinést něco autentického z každé země, aby všichni mohli ochutnat a zažít něco nového. Pro Španělsko přinesli churros, čokoládu, tortilu, pro Řecko řecký jogurt, pro Itálii grissini a italské slané dobroty, pro Německo preclíky, pro Francii bagety a croissanty a pro Velkou Británii anglické sušenky a anglický čaj s mlékem.

Při samotné prezentaci žáci nejen sdíleli informace, ale také povzbuzovali své spolužáky k tomu, aby se aktivně účastnili a položili otázky. Atmosféra byla plná nadšení a zvědavosti.

Na konci prezentace přišel ten nejlepší moment - ochutnávka. Každý mohl ochutnat lahůdky, které žáci přinesli, a prožít tak kulturní rozmanitost Evropy na vlastní kůži. Nebylo jen o jídle, ale o sdílení zážitků a poznatků z této skvělé cesty.

Tato aktivita nejenže posílila vzdělávací zážitek žáků, ale také podnítila jejich zájem o různé kultury a tradice. Projekt "Cestujeme po Evropě" nejenže obohatil třídu o nové informace, ale také vytvořil prostor pro spolupráci a vzájemné porozumění mezi žáky.

tříd.uč. Magdaléna Dlabajová

Vydáno: 09. 02. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook