Beseda s policíí ČR: Zvýšení bezpečnosti a prevence na prvním místě

Ve čtvrtek 25. ledna 2024 se na naší škole uskutečnila beseda s příslušníkem Policie České republiky. Tato akce byla rozdělena do tří částí, každá zaměřená na specifická témata odpovídající věkovým skupinám. Pro druhé ročníky bylo klíčovým tématem "Policajt můj kamarád", pro páté ročníky se akce zaměřila na "Bezpečné chování" a pro osmé ročníky byla prezentována problematika "Trestní činnosti mládeže".

Druhé ročníky: Policajt můj kamarád

Pro nejmladší žáky byla beseda koncipována přátelsky a hravě. Příslušník policie se představil, ukázal svou výstroj a vysvětlil rozdíl mezi pořádkovým, dopravním policistou a kriminalistou. Dětem byla demonstrována vhodná pravidla bezpečného chování, zejména při setkání s cizí osobou nebo v silničním provozu. Preventivní doporučení, včetně správného používání linky tísňového volání 112, byla klíčovým prvkem této části besedy.

Páté ročníky: Bezpečné chování

Pro starší žáky byla beseda zaměřená na moderní rizika spojená s používáním internetu a mobilních telefonů. Policisté podali informace o (NE)bezpečném internetu a nebezpečích komunikačních prostředků. Žáci získali preventivní doporučení, jak se vyhnout situacím, kdy by mohli být obětí protiprávního jednání. Důraz byl kladen na využívání tísňové linky Policie ČR 158 a náležité způsoby, jak na ni správně zavolat v případě potřeby.

Osmé ročníky: Trestná činnost mládeže

Pro nejstarší žáky bylo téma besedy vážné a zaměřené na problematiku trestné činnosti mládeže. Policisté vysvětlili rozdíl mezi přestupkem a trestným činem a detailněji se zaměřili na nejčastější druhy protiprávního jednání mladých i dospělých páchaného na dětech. Účastníci byli seznámeni s legislativní úpravou týkající se alkoholu, cigaret a drog. Stejně jako v předchozích částech besedy byla zdůrazněna důležitost včasného volání tísňové linky Policie ČR 158.

Celkově byla beseda s policií České republiky úspěšnou akcí, která poskytla žákům užitečné informace o bezpečnosti a právní ochraně. Tato interakce pomáhá budovat důvěru mezi mládeží a policií, zároveň vytváří informovanější a bezpečnější společenství.

Magdaléna Dlabajová, Marek Sedlák

Vydáno: 26. 01. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook