Beseda o bezpečném chování v on-line světě

Beseda od odborníků z Ebezpečí na téma: SEXTING, KYBERGROOMING a ONLINE PODVODY

V minulém týdnu proběhla na Základní škole Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm beseda pořádaná organizací Ebezpečí, která se zaměřila na aktuální témata související s online bezpečností mládeže. Tři hlavní témata, která byla v průběhu setkání zdůrazněna, byla sexting, kybergrooming a online podvody.

Sexting: Bezpečné chování na sociálních sítích

Prvním bodem programu bylo vysvětlení pojmu sexting a jeho rizik. Besedníci zdůraznili důležitost uvědomění si, jaké jsou následky sdílení intimních fotografií a zpráv online. Studenti byli vyzváni k dodržování zásad bezpečnosti na sociálních sítích a k respektování soukromí svého i ostatních.

Kybergrooming: Bezpečnostní opatření proti online predátorům

Dalším důležitým tématem bylo kybergrooming, což je nebezpečné jednání dospělých na internetu zaměřené na získávání důvěry a kontaktu s nezletilými. Beseda se zaměřila na to, jak rozpoznat potenciální hrozby a jak se chránit před nimi. Studenti byli povzbuzeni, aby měli otevřenou komunikaci se svými rodiči nebo důvěryhodnými dospělými, pokud mají podezření na nevhodné chování v online světě. Popřípadě se obrátili na poradnu, která je součástí Ebezpečí.

Online Podvody: Rozpoznávání a prevence

Beseda také poskytla užitečné informace o různých typech online podvodů, s důrazem na to, jak se bránit a chránit své osobní údaje. Studenti byli upozorněni na rizika phishingových útoků, falešných profilů a nebezpečí sdílení osobních informací online. Byly prezentovány i praktické tipy na bezpečné chování na internetu, jako například používání silných hesel a aktualizaci softwaru.

Beseda Ebezpečí poskytla studentům důležité informace a dovednosti pro bezpečné chování online. Důraz byl kladen na vytvoření bezpečného a důvěryhodného prostředí pro diskusi a sdílení zkušeností mezi mladými lidmi a dospělými. Besedy tohoto typu hrají klíčovou roli v prevenci různých online rizik a posilování digitální gramotnosti mladé generace.

Mgr. Magdaléna Dlabajová, Mgr. Marek Sedlák

Vydáno: 23. 01. 2024 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook