logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu
Adventní Slavnost světla ve školní družině

Adventní Slavnost světla ve školní družině

Páteční odpoledne 1. prosince patřilo ve školní družině v oddělení Sluníček slavnostnímu přivítání adventu tradiční akcí s názvem Slavnost světla. Děti si v týdnu vyrobily svícny s ručně malovaným obrázkem, které jsme na slavnosti doplnili o čajovou svíčku.

Své lucerničky si po úvodním přivolání světla a průchodem adventní spirálou děti samy zapálily a vynesly je zpět ven jako symbol rozžehnutí vnitřního světýlka a radostného očekávání příchodu Vánoc. Při jejich cestě je doprovázeli také strážní andělé v podobě paní vychovatelek, jež nad nimi vždy drží pomocnou a ochrannou ruku, aby se na své cestě neztratili.

Slavnostní uvítání adventu jsme zakončili společnou písničkou, kterou jsme zároveň vzdali úctu Zemi, jejím živlům, hvězdám nad námi i sami sobě. Domů si děti odnesly nejen vánoční svícen, ale i krásný hřejivý zážitek z plamínku, kterým rozsvítili své světýlko.

Paní vychovatelky Kliková Jana, Kopečková Dája

Vydáno: 02. 12. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook