Adventní Slavnost světla ve školní družině

Páteční odpoledne 1. prosince patřilo ve školní družině v oddělení Sluníček slavnostnímu přivítání adventu tradiční akcí s názvem Slavnost světla. Děti si v týdnu vyrobily svícny s ručně malovaným obrázkem, které jsme na slavnosti doplnili o čajovou svíčku.

Své lucerničky si po úvodním přivolání světla a průchodem adventní spirálou děti samy zapálily a vynesly je zpět ven jako symbol rozžehnutí vnitřního světýlka a radostného očekávání příchodu Vánoc. Při jejich cestě je doprovázeli také strážní andělé v podobě paní vychovatelek, jež nad nimi vždy drží pomocnou a ochrannou ruku, aby se na své cestě neztratili.

Slavnostní uvítání adventu jsme zakončili společnou písničkou, kterou jsme zároveň vzdali úctu Zemi, jejím živlům, hvězdám nad námi i sami sobě. Domů si děti odnesly nejen vánoční svícen, ale i krásný hřejivý zážitek z plamínku, kterým rozsvítili své světýlko.

Paní vychovatelky Kliková Jana, Kopečková Dája

Vydáno: 02. 12. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook