Adapťák našeho parlamentu na Čartáku

Ve čtvrtek 8.10. se uskutečnil adaptační kurz Žákovského parlamentu ZŠ Pod Skalkou. Cílem adapťáku bylo seznámení s novými členy našeho týmu, zaměření na spolupráci, podporu vzájemné komunikace a týmového ducha.

Náš výlet začal ráno na autobusovém nádraží. Cesta autobusem utekla rychle, na Čartáku už nás vítaly sluneční paprsky a krásný společný den mohl začít. U horského hotelu na nás čekali Michal a Martina, dva mladí lidé, kteří pro nás připravili opravdu jedinečný program. Na počátku všeho byly seznamovací hry, ledy se odbouraly, během chvíle spadl ze všech ostych a celý den se tak mohl nést v duchu kamarádské atmosféry. Po seznamovací hrách jsme se přesunuli do lesa, kde jsme ve skupinkách hráli scrabble. Rozvíjeli jsme týmovou spolupráci a procvičili jsme také naše mozkové závity. V poledne jsme si udělali přestávku na oběd a poseděli jsme u dobré valašské kyselice. Odpočatí jsme vyrazili opět ven, kde už pro nás byla nachystána další hra. Ti velcí se vrátili zpět do dětství a ti menší tam zůstali, hra byla zaměřena nejen na poznávání pohádek, ale i na rychlost. Tady jsme si užili opravdovou zábavu a adrenalin. Pak nás čekaly různé oddechové hry, zahráli jsme si i živé puzzle. Jak se říká, to nejlepší patří na konec. Hra se nazývala živé sázky a dostihy. Pro mnohé z nás to nebylo úplně představitelné. Rozdělili jsme se do týmů-stájí, posílali jsme na dané dostihy určitý počet koní a jezdců, dokonce jsme i sázeli jako na pravém dostihu. Zažili jsme obrovskou srandu, zkrátka kdo nezažil, neuvěří. Nakonec nezbývalo než se rozloučit s našimi novými kamarády, kteří pro nás připravili báječný den. Domů jsme odjížděli plni zážitků a dojmů. Na tento společný den hned tak rychle nezapomeneme. Závěrem bych chtěla poděkovat všem zúčastněným žákům za vzorné a velmi přátelské chování a v neposlední řadě za to, že jsme ukázali, jak skvělý jsme tým!

Jana Štěpánková, vedoucí Žákovského parlamentu ZŠ Pod Skalkou

Vydáno: 13. 10. 2015 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook