1.A stále v akci

10. listopadu zvládli naši malí prvňáčci společně s deváťáky vytvořit kouzelné lucerničky na fai-tradeové dílně. Sami si pak ještě udělali dílničku, kde "napekli" a nazdobili perníčky jako zápichy do květináčů. Výtěžek byl bohatý, takže jsme jej rozdělili do třídního fondu a část dali do fair-tradeového fondu.
13. listopadu jsme byli na pohádce Víla Modrovláska - kouzelná víla, která napravila lenocha.
16. listopadu jsme se zúčastnili přátelského turnaje v házené, kde jsme utvořili v naší třídě 2 týmy a zahráli si i s prvňáčky z jiných škol. Vyhráli všichni. Moc děkujeme panům učitelům sportovcům Miloši Janoškovi a Zdeňovi Tolarovi za organizaci tohoto turnaje.
20. listopadu byl pro nás velký sváteční den. Deváťáci nám přinesli naše první knihy, ze kterých teď čteme - krásné červené slabikáře plné obrázků, rébusů, doplňovaček a zajímavých úkolů. S deváťáky jsme si slabikáře prohlédli a přečetli jsme si příběhy s krásnými barevnými obrázky.
24. listopadu jsme se byli kulturně vzdělávat do ZUŠ, kde si pro nás šikovné talentované děti připravily krásný koncert na téma Rok, roční období a měsíce.
Od 4. prosince se z nás stávají zimní sportovci a každé pondělí budeme jezdit bruslit. Máme za sebou 1. lekci a moc nás to baví. Už se těšíme na další pondělí s trenérem Kamilem a jeho kamarádem.
5. prosince k nám přišel Mikuláš... Pan Mikuláš byl velký a moudrý. Byl asi opravdový. Ale čertíky a andílky, kteří si pro nás nachystali po škole Mikulášskou stezku, jsme poznali. To byli naši kamarádi deváťáci.
V prosinci se těšíme na další akce, které nás ještě čekají, jako je ranní zpívání koled u stromečku na recepci, návštěva knihovny a vánoční posezení u stromečku s našimi kamarády deváťáky.

Třída 1.A a paní učitelka Pavla Nechanická

Vydáno: 08. 12. 2023 | Autor: Administrátor webu | Sdílet na facebook