Nacházíte se v režimu vypnuté grafiky. Přepnout na grafickou verzi webu.

logo Základní škola Pod Skalkou Rožnov pod Radhoštěm
Zobrazit hlavní menu

Aktivity

Dramatický kroužek

14.03.2023 | Administrátor webu

DRAMATICKÝ KROUŽEK ROCKERYPOD

Činnost dramatického kroužku na naší škole byla obnovena ve školním roce 2022–2023. Šestice slečen z šestých a osmých tříd společně s vedoucí kroužku Mgr. Zuzanou Valovou se netradičně pojmenovaly jako RockeryPod. Název je složeninou anglického slova „rockery“, které znamená „skalka“, a předložky „pod“. Je evidentní, že při hledání vhodného jména divadelnice vycházely z názvu naší školy.

Divadelníci ve školním roce 2022 – 2023:

Adéla Hrachovcová

Kateřina Javorová

Lucie Kolmačková

Anna Mertová

Michaela Chovancová

Daniela Řehořková

První větší RockeryPod realizací bylo video věnováno „Památce zesnulých“ – druhému listopadu. Nápad vzešel od žákyň, které chtěly, aby naše křesťanská tradice nebyla upozaděna Halloweenem. Nahrávka zpracovává vážné životní téma – stáří a smrt, avšak namísto smutku a pláče má zdůraznit význam vzpomínky, smíření se s podzimem života. Současně se touto tematikou snaží oživit středověký žánr sporu. Video bylo natočeno jako pohled do zrcadla, což spor duše a těla, dualitu lidské bytosti, skrze obraz uvnitř a vně, významně podtrhuje. Jazykové aktualizace a metafory („vycumlaná hašlerka“, „vaperka“) snad vážné téma malinko roztříští.

Video ke shlédnutí: zde

RockeryPod reagoval na výzvu Newton University, která pořádala soutěž zaměřenou na rozvoj prezentačních a rétorických schopností žáků českých a slovenských škol.  Motem tzv. Prezentiády je: „Sezení v lavici tě na život nepřipraví! Odhal sílu svých slov.“ Dramatický kroužek si ze dvou témat (Bylo nebylo, 1+1) vybral téma první.

Video ke shlédnutí: zde

Fairtrade. RockeryPod se rozhodl secvičit tzv. cupsong – skupinové číslo, kdy se rytmickým boucháním a posouváním plastových kelímku vytváří melodie. Světově se toto vystoupení předvádí v doprovodu písně Anny Kendrick „When I´m Gone“. K tomuto songu vznikl český text, který podporuje kampaň Fairtrade. Jeho autorkou je vedoucí RockeryPod Mgr. Zuzana Valová. Píseň se nyní připravuje v nahrávacím studiu. Jakmile bude hotová, bude k dispozici ke shlédnutí video.

Text písně zde:

Cup Song

Kakao, banán, káva, čajíček,

pro požitkáře koníček.

Avšak tam dál někde

hořce chutná,

co ty koupíš

a přitom neplatíš.

Refrén:

Buďme fér,

buďme fér!

Lhostejní už nebudem!

Kup vše s logem Fair trade

a pomoz všude tam,

kde právo spí a není fér!

 

Pokračování článku

Eko škola

25.11.2022 | Jana Kliková

Eko škola

Pokračování článku

Fairtradová škola

25.11.2022 | Administrátor webu

Co je to fair trade? Jde o způsob obchodu, který poskytuje lidem (např. pěstitelům, zaměstnancům a řemeslníkům) ze zemí globálního Jihu možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Značka Fairtrade zaručuje spravedlivé obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv nebo šetrno…

Pokračování článku

Žákovský parlament

02.11.2022 | Administrátor webu

​ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT Členové žákovského parlamentu jsou voleni každý školní rok, vždy se vybírají 2 zástupci z jednotlivých tříd 5. – 9. ročníku. Hlavním úkolem těchto zástupců je zprostředkování informací a komunikace s vedením školy, učiteli i spolužáky.   Žákovský parlament pracuje pod vedením p…

Pokračování článku