Domů arrow ŠKOLNÍ DRUŽINA arrow Činnosti a akce

ŠKOLNÍ DRUŽINA - Činnosti a akce

Zobrazuji položky 1 až 8 (1 stránka)
Školní rok:

Barevný den dětí ve ŠD, 6.6.1916.7.2019

Na začátku června děti ze školní družiny prožily svůj svátek plný barev. Počasí nám opět přálo, sluníčko svítilo, hřálo nás teplo, dobrá nálada se šířila celou Zelenou učebnou. Děti si během dne s paní vychovatelkou Pavlou mohly vyzkoušet vyrobit pomocí razítek a tiskařské barvy barevné cestovní balóny, s paní vychovatelkou Janou prožily hrátky s barevným padákem a u paní vychovatelky Dáji si zasportovaly a vyzkoušely si soutěž v přeskocích přes švihadlo. Barevný den byl zakončený sladkým zdravým osvěžením - melounem a buchtou, kterou nám napekla maminka od Sofinky Bártkové, které moc děkujeme. Po celé odpoledne vládla dobrá nálada a už se těšíme na další pěknou akci s dětmi v družině.

p.v. Pavla Kolářová

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Den matek, celodružinová oslava s programem27.5.2019

Dne  17 .5. 2019  se uskutečnila každoroční, tradiční akce školní družiny věnovaná maminkám. Byli jsme mile překvapeni hojnou účastí maminek, tatínků, tet i babiček, přišel se podívat i a pan ředitel.

Oslavu jsme zahájili kulturním vystoupením žáků všech tří oddělení. Druháčci z oddělení Hvězdiček nejprve zazpívali své oblíbené písničky, zahrály na kytaru a flétnu. Prvňáčci ze Včelek si připravili zpěv a hru na Orffovy nástroje s názvem Jaro, léto, podzim, zima. A nejstarší děti z oddělení  Sluníček vystoupily s hudebním tématem Živly Země se zpěvem a hrou na muzikoterapeutické hudební nástroje.

Po zhlédnutí pestrého vystoupení jednotlivých oddělení jsme se přesunuli do zadní části jídelny. Zde děti s pomocí paní vychovatelek a maminek vyráběly formou workshopu dárky pro své maminky.

Mockrát všem děkuji za vaši pomoc a zpříjemnění tohoto slavnostního dne Vaší milou přítomností.

Dája Kopečková, vychovatelka ŠD

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Dětský karneval ŠD, 15.2.201915.2.2019

Dne 15.2. připravila ŠD pro děti jednu tradiční a velmi oblíbenou akci, na kterou se každoročně všichni těší - školní karneval. Už dopředu si děti ve školní družině v rámci výtvarných činností připravují různě ozdobené papírové škrabošky a doma pak společně s rodiči vytvářejí originální kostýmy, z nichž nejpovedenější jsou odměněny krásnými cenami.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Stromotvoření, 26.10.201827.10.2018

Rok se s rokem sešel a všechna oddělení školních družin se opět mohla v galerii naší školy a třídě oddělení Sluníček zúčastnit společných zábavně poznávacích, pohybových a tvořivých aktivit věnovaných stromům. Navíc se tento den na naší škole nesl ve slavnostním duchu oslavy 100. výročí vzniku našeho státu, který byl posvěcen zasazením národního stromu – mladé lípy a projevem pana ředitele před budovou naší školy. Tak se myšlenka úcty ke svobodě, životu a s ním spojeným stromům nesla v našem odpoledním stromotvoření dál…

Jako každý rok měly děti možnost ověřit své znalosti v hravém vědomostním poznávání. Tentokrát jsme se zaměřili na listnaté stromy a jejich typické znaky, děti přiřazovaly k jednotlivým stromům na obrázku listy, plody a strukturu kmene. Druhá soutěžní disciplína testovala přesnost v hodu šiškou na cíl, vítězná družstva si vysloužila za své snažení sladké odměny. Stromotvořivé odpoledne završilo vyrábění a zdobení listových věnečků, jež ozdobí na společně vyrobeném stromě chodbu naší školy. Jak se nám společné tvoření povedlo, si můžete v příštích dnech prohlédnout na nástěnce školní družiny u galerie školy.

Bc. Jana Kliková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Objevujeme tajemství stromů24.10.2018

Celý měsíc říjen se ve školním oddělení družiny Sluníček tradičně věnujeme tematice stromů a všemu, co je s nimi spjato. Snažíme se se stromy seznámit nejen hravě vědomostním poznáváním, ale také výtvarným, literárním, smyslovým či pohybovým prožitkem. Pojďme na chvilku společně nakouknout do činností a aktivit, které jsme si společně v propojení se stromy mohli v našem oddělení vyzkoušet a zažít.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Jablíčkohraní ve školní družině15.10.2018

Dne 5. října proběhla ve školní družině tradiční akce Jablíčkohraní. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a hřálo, a tak nic nebránilo tomu, aby hrátky proběhly v atriu školy.

Děti se postupně ve skupinkách střídaly na stanovištích a plnily jablíčkové úkoly. Na prvním stanovišti, u kterého byla paní vychovatelka Dája si vyzkoušely jablíčkový kvíz. Odpovídaly na otázky a hádaly odrůdy jablek a hrušky. Druhé stanoviště bylo výtvarné a děti měly za úkol s pomocí paní vychovatelky Pavly vyrobit barevná jablíčka. Poslední třetí stanoviště bylo soutěžní pod vedením paní vychovatelky Jany. Děti měly za úkol oškrábat co nejdelší jablíčkovou slupku. Paní vychovatelka všechny slupky poměřila a nakonec tři nejšikovnější děti, které měly nejdelší slupku, dostaly ceny a pamětní listy. Na prvním místě se umístil Honzík B. ze třetí třídy, na druhém místě byl Patrik S. z první třídy a poslední třetí místo patřilo Vojtovi K. ze třetí třídy.

Po vyhlášení výsledků soutěže na děti čekalo jablíčkové překvapení, které nám napekly maminky dětí. Všem maminkám, které nám napekly bych chtěla moc poděkovat. Všechny buchty byly výborné a dětem moc chutnaly.

Vychovatelka ŠD Pavla Kolářová

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Venkovní aktivity Střediska volného času pro ŠD, 12.9.1813.9.2018

Krásné slunečné počasí nám ještě jednou umožnilo setkat se s instruktory ze Střediska volného času a domluvit se s nimi tentokrát na ukázce venkovních aktivit, které pro děti v rámci svých zájmových kroužků realizují. Akce probíhala v příjemném prostředí relaxačního koutku, který má naše škola i SVČ společně k dispozici. Děti z II. a III. oddělení školní družiny si mohly společně užít pohybové činnosti a hry se sportovními pomůckami u paní Vlaďky Kejharové, přírodovědně-poznávací hrátky s paní Julií Liškovou a výcvik pejska a žonglování s paní Blankou Kopřivovou. Děti dostaly krásně namíchaný koktejl volnočasových ukázek aktivit, ze kterého si mohou vybrat, co se jim líbí a v případě zájmu se díky letáčku s veškerými základními informacemi do daného kroužku s pomocí rodičů přihlásit. Jsme velmi spokojení, že se povedlo pro děti připravit opět jedno krásné odpoledne plné radosti a zážitků, které pomohlo spojit zájmy školní družiny i střediska volného času a ukázat dětem, že řízená a skupinová činnost v rámci společně tráveného odpoledního času je kvalitní a není to rozhodně nuda!

Bc. Jana Kliková, vychovatelka ŠD

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Návštěva školní družiny ve Středisku volného času, 6.9.1810.9.2018

Školní družina pořádá již druhým rokem ve spolupráci se SVČ projekt zaměřený na představení nabízených zájmových kroužků SVČ dětem školní družiny. Děti se v rámci návštěvy střediska seznamují s prostory, vedoucími a náplní jednotlivých zájmových útvarů. Odnášejí si nové zkušenosti, dovednosti, malé dárečky a potřebné informace o přihlášení a čase konání kroužku.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zobrazuji položky 1 až 8 (1 stránka)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola