Dramatický kroužek

DRAMATICKÝ KROUŽEK ROCKERYPOD

Činnost dramatického kroužku na naší škole byla obnovena ve školním roce 2022–2023. Šestice slečen z šestých a osmých tříd společně s vedoucí kroužku Mgr. Zuzanou Valovou se netradičně pojmenovaly jako RockeryPod. Název je složeninou anglického slova „rockery“, které znamená „skalka“, a předložky „pod“. Je evidentní, že při hledání vhodného jména divadelnice vycházely z názvu naší školy.

Divadelníci ve školním roce 2022 – 2023:

Adéla Hrachovcová

Kateřina Javorová

Lucie Kolmačková

Anna Mertová

Michaela Chovancová

Daniela Řehořková

Naše činnosti a videoprezentace:

První větší RockeryPod realizací bylo video věnováno „Památce zesnulých“ – druhému listopadu. Nápad vzešel od žákyň, které chtěly, aby naše křesťanská tradice nebyla upozaděna Halloweenem. Nahrávka zpracovává vážné životní téma – stáří a smrt, avšak namísto smutku a pláče má zdůraznit význam vzpomínky, smíření se s podzimem života. Současně se touto tematikou snaží oživit středověký žánr sporu. Video bylo natočeno jako pohled do zrcadla, což spor duše a těla, dualitu lidské bytosti, skrze obraz uvnitř a vně, významně podtrhuje. Jazykové aktualizace a metafory („vycumlaná hašlerka“, „vaperka“) snad vážné téma malinko roztříští.

Video Památka zesnulých ke shlédnutí: zde

RockeryPod reagoval na výzvu Newton University, která pořádala soutěž zaměřenou na rozvoj prezentačních a rétorických schopností žáků českých a slovenských škol.  Motem tzv. Prezentiády je: „Sezení v lavici tě na život nepřipraví! Odhal sílu svých slov.“ Dramatický kroužek si ze dvou témat (Bylo nebylo, 1+1) vybral téma první.

Video Bylo, nebylo "Covidohrátky aneb Jak v češtině pitváme Covid" ke shlédnutí: zde

Fairtrade:

RockeryPod se rozhodl secvičit tzv. cupsong – skupinové číslo, kdy se rytmickým boucháním a posouváním plastových kelímku vytváří melodie. Světově se toto vystoupení předvádí v doprovodu písně Anny Kendrick „When I´m Gone“. K tomuto songu vznikl český text, který podporuje kampaň Fairtrade. Jeho autorkou je vedoucí RockeryPod Mgr. Zuzana Valová. Píseň se nyní připravuje v nahrávacím studiu. Jakmile bude hotová, bude k dispozici ke shlédnutí video.

Text písně zde:

Cup Song

Kakao, banán, káva, čajíček,

pro požitkáře koníček.

Avšak tam dál někde

hořce chutná,

co ty koupíš

a přitom neplatíš.

Refrén:

Buďme fér,

buďme fér!

Lhostejní už nebudem!

Kup vše s logem Fair trade

a pomoz všude tam,

kde právo spí a není fér!

Vydáno: 14. 03. 2023 | Naposled upraveno: 19. 04. 2023 | Autor: Administrátor webu